20.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 02.06.2014

Label: DYSTRYBUCJA

 

Jeden z najbardziej popularnych zespołów tzw. polskiego ruchu szantowego.
Od 1985 roku w repertuarze zespołu dominują autorskie kompozycje Mirosława „Kovala” Kowalewskiego i Zbyszka Murawskiego spośród których  takie piosenki jak np.  „Samantha” weszły do ścisłego kanonu polskich piosenek tego nurtu. 

 

 


Niemal od początku swojej działalności zespół znany jest również z autorskiego repertuaru dla najmłodszych słuchaczy (np. „ Hej, ho, żagle staw”, „Roboty po łokcie”.. ), który doczekał się swoistego uhonorowania w postaci publikacji piosenek min. w szkolnych podręcznikach.
„Zejman” gra kilkadziesiąt koncertów rocznie, ma na koncie udział w wielu różnych programach radiowych, telewizyjnych, festiwalach i  imprezach plenerowych. Dorobek zespołu to także nagranych  12 płyt w ogromnej większości z autorskim repertuarem.

 

Pierwszy oficjalnie odnotowany występ „Zejmana” – to udział duetu Mirek „Koval”Kowalewski  i Roman Wojciechowski, na festiwalu „Złoty Kur” w Ursusie w 1985 roku. 25 lat później, w roku 2010 odbył się niesamowity jubileuszowy koncert, na tych samych deskach sceny Ursusowskiego Ośrodka Kultury „ARSUS”. Zaproszone zostało starannie wyselekcjonowane grono przyjaciół ( prawie 500 osób !!! ) oraz prawie wszyscy obecni i byli członkowie zespołu.

Za podsumowanie tego wydarzenia wystarczy cytat z jednej z zejmanowych piosenek : „Taka noc jak ta dzisiejsza się nie zdarzy”  ale słuchać zarejestrowanych , jubileuszowych koncertów można naprawdę bez końca....

Zapis koncertów, które odbyły się z okazji 25-lecia zespołu. Swoiste „Best of” w brawurowych wersjach na żywo.

Tracklista:

1.Gdy Żurawiem
2.Eine kleine yacht musik
3.Nocne żeglowanie
4.A mój anioł ma…
5.Oceany marzeń
6.Los mój
7.Popłyńmy razem
8.Życie jak ocean
9.10 w skali Beauforte’a
10.Statek widmo (Stary bryg)
11.Dla Sikora
12.Hej! Obudzę fale
13.Serce po horyzont
14.Odpłynąć stąd
15.Ląd przebudzenia
16.Samantah
Ścieżki bonusowe
1.25 lat Zejmana
2.Czemu żeglujesz
3.Samantha ( duet historyczny )