89.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 03.06.2016

Label: XL RECORDINGS

XL RECORDINGS

‘99.9%’ to pierwszy pełnowymiarowy album pochodzącego z Haiti, dorastającego w Montrealu producenta Louisa Kevina Celestina, wydany pod pseudonimem Kaytranada.


Od czasu gdy miał czternaście lat, gdy po raz pierwszy spróbował swoich sił jako DJ i gdy jego brat pokazał mu muzyczne oprogramowanie, pozostał nieugięty w dążeniu do tworzenia muzyki. "Od momentu gdy pokazał mi podstawy, nie mogłem przestać robić beatów" – mówi Celestin, który przez kolejne kilka lat tworzył jeden utwór dziennie. Single ‘Drive Me Crazy’ z Viciem Mensą i ‘Leave Me Alone’ z Shay Lią, szybko sprawiły, że zaczął zyskiwać popularność. Dzięki tym wydawnictwom Kaytranada zyskał reputację i własne brzmienie, zbudowane w oparciu o bujające partie bębnów w stylu Dilli, uduchowione melodie i funkujące partie basu.

Album '99.9%' jest kontynuacją tych tradycji, zaś zapowiadający wydawnictwo utwór ‘Bus Ride’ (w którym pojawił się ceniony perkusista i producent Karriem Riggins oraz pochodzący z Toronto wokalista River Tiber), pokazuje że pozostając w swoim kanonie, Louis jest także w stanie rozwijać się jako artysta.


‘Bus Ride’

YouTube


Wydanie albumu poprzedziło ukazanie się singla ‘Glowed Up’, nagranego z udziałem Anderson .Paak, do którego powstał wyreżyserowany przez Bo Mirosseni surrealistyczny i senny teledysk.


‘Glowed Up’

YouTube


Na płycie ‘99.9%’ znalazło się 15 kompozycji, wśród których nie zabrakło znanych sympatykom twórczości artysty ‘Drive Me Crazy’ i ‘Leave Me Alone’.

 
1. Track Uno
2. Bus Ride (Feat. Karriem Riggins & River Tiber)
3. Got It Good (Feat. Craig David)
4. Together (Feat. Alunageorge & Goldlink)
5. Drive Me Crazy (Feat. Vic Mensa)
6. Weight Off (Feat. Badbadnotgood)
7. One Too Many (Feat. Phonte)
8. Despite The Weather
9. Glowed Up (Feat. Anderson .Paak)
10. Breakdance Lesson N.1.
11. You're The One (Feat. Syd)
12. Vivid Dreams (Feat. River Tiber)
13. Lite Spots
14. Leave Me Alone (Feat. Shay Lia)
15. Bullets (Feat. Little Dragon)