49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 04.08.2014

Label: WAGRAM

WAGRAM

Jeden ma dready, siwą brodę i wygląda jak typowy rastafarianin. Drugi wydaje się bardzo młody, nigdzie nie rusza się bez czapki i wygląda jak typowy paryżanin z niebieskim kołnierzykiem. 

 

Jednak aby ich zdefiniować, lepiej zapomnieć o tych stereotypach, bo razem nie są łatwi do zaszufladkowania.
Sceniczna ekstrawagancja 55-letniego Electrica Dreada, przyczyniła się do rozkwitu korzennego, jamajskiego reggae. Był kompozytorem repertuaru takich wokalistów jak Hugh Mundell i Earl Sixteen, a także śpiewał z Inner Circle i występował pod własnym nazwiskiem. Francja była świadkiem, jak dziesięć lat temu jego kariera obrała nowy kierunek za sprawą Romaina Germy i Nicolasa Maslowskiego, założycieli Makasound. 
W 2004 roku wydał wybuchowy album A Drop, nagrany z wokalistą Camille Bazbazem, zaś w 2006 roku odniósł niezwykły sukces za sprawą albumu Paris Rockin, nagranego z rockowym gangiem Java. To wtedy poznał Fixiego, akordeonistę Javy, który zaprosił go do  zaśpiewania inspirowanej walcem piosenki. Chemia była natychmiastowa i razem ze swoim kolegą Rwanem, Fixi nadał nowe życie francuskiej muzyce folkowej, łącząc ją z muzyką współczesną. Tak powstało „prawdziwe paryskie brzmienie”. Blisko czterdziestoletni perkusista, pianista, akordeonista, aranżer, producent i dyrygent Fixi, korzystając z wielu doświadczeń, ożywił swoją muzykę. Fixi jest pełen ognia, uwielbia podróżując po całym świecie, chłonąć tradycyjne style muzyczne (odwiedzał Brazylię, Jamajkę...), za sprawą akordeonu czyniąc je swoimi własnymi. 

Tracklista:
1. Garden Of Love
2. One Two Three
3. You And I
4. Wha Dem Say
5. Johnny
6. I’m A Rebel
7. Heart Of Gold
8. Economical Crisis (Coconut)
9. Don’t Give Up
10. If You Look
11. Let Him Go
12 A New Day
13. Jah Is All We’ve Got
14. Sankara
15. Things Happen
16. Strange