64.90 zł
Było:     74.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 14.10.2013

Label: DYSTRYBUCJA

Tindersticks skończyli 21 lat. Mają na koncie dziewięć płyt studyjnych, muzykę do filmów, dla muzeów, pokazów mody. Zwiedzili z koncertami cały świat, grając z wieloma orkiestrami i współpracując z szerokim gronem wspaniałych wokalistów i muzyków. 


Stracili powołanie, rozpadli się, przegrupowali się, powstali na nowo i odzyskali powołanie. W 2012 roku stworzyli - uznany przez wielu za najlepszy w ich dorobku - album The Something Rain. W tym roku postanowili stworzyć coś, co połączy ich historię z tym kim są dzisiaj. Po długich dyskusjach weszli do legendarnego Studia 2 przy Abbey Road i w ciągu kilku dni, pomiędzy 6 a 9 kwietnia 2013 roku, zarejestrowali Across Six Leap Years, dziesiąty album, przynoszący dziesięć nowych wersji piosenek z całego dorobku.

Nagrywanie tych piosenek na nowo nie było próbą naprawienia dawnych pomyłek czy niedoskonałości, a raczej pokazaniem obecnej siły - mówi klawiszowiec i jeden z założycieli Tindersticks David Boulter To była myśl, która dojrzewała w nas od czasu filmowych koncertów, coś co miało pokazać jak czujemy się dziś, ale także co łączy się z naszą przeszłością. Wchodząc do Abbey Road łatwo mogliśmy zostać pokonani. Nie chodziło jednak o przeszłość tego miejsca. Nie chcieliśmy robić sobie zdjęcia na pasach, nie myśleliśmy o graniu na fortepianie „Lady Madonna". Nie chodziło też o naszą przeszłość. Te utwory brzmią jak covery. Czyjaś muzyka, w którą staraliśmy się wnieść coś nowego. Abbey Road mogło być mocnym kopniakiem w tyłek lub ciosem w twarz. Czuliśmy się jednak naturalnie. Byliśmy tam, gdzie powinniśmy być. Ważne było, by dać tym utworom nowe życie. Sprawiło nam to o wiele więcej przyjemności, niż wydanie albumu w rodzaju „Greatest Hits". To nie jest wybór najlepszych momentów, a album, który pokazuje jak daleko zaszliśmy. 20 października koncertem w Rennes Tindersticks rozpoczyna europejską trasę promującą nowy album, świętując przy okazji 21 urodziny Tindersticks.