94.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 22.01.2016

Label: WARP

WARP

Reedycja płyty z 2009 roku, teraz na podwójnym winylu. Bibio to pseudonim Brytyjczyka Stephena Jamesa Wilkinsona, który swój urokliwy muzycznie projekt ochrzcił nazwą kolorowej muchy - pamiętnej przynęty na ryby z lat dziecięcych.

 

Wilkinson otwarcie przyznaje, że jego największą muzyczną inspiracją jest twórczość słynnej grupy Boards Of Canada (także My Bloody Valentine, Nicka Drake'a, formacji Plaid czy J Dilli). Dziś nie kto inny a Boards Of Canada komplementują dokonania Bibio, a na coraz dłuższej liście fanów znajduje się również nazwisko Chrisa Clarke'a, artysty związanego z firmą Warp, a prywatnie bliskiego przyjaciela artysty. Twórczość Bibio to twórczość romantycznego łowcy dźwięków ganiającego z dyktafonem i mikrofonem i przekuwającego je w jedne z najbardziej uroczych nagrań, jakie dane nam będzie słyszeć w tym roku. Oczywiście, Wilkinson sięga również (a raczej przede wszystkim) po tradycyjne instrumenty, sam również śpiewa i komponuje, nawiązując do klasycznego brytyjskiego folku, muzyki brazylijskiej, hip hopu czy słonecznych kalifornijskich brzmień z lat 60. i układając cudne, wpadające w ucho melodie pamiętające owe beztroskie czasy dzieciństwa. 

Nagrania Bibio tylko pozornie brzmią w sposób niedbały, niedopracowany. To właśnie owa estetyka lo-fi sprawia, że jego utwory są niczym radosne wakacyjne wspomnienia sprzed lat, tudzież idealny soundtrack do właśnie rozpoczętego lata. „Ambivalence Avenue" to już czwarty studyjny krążek artysty, pierwszy w barwach firmy Warp (poprzednie albumu ukazały się nakładem wytwórni Mush Records). Jak mówi Chris Clark, „jesteście to sobie winni - wpuście tego małego drania do swojego życia".

Tracklista:
A1. Ambivalence Avenue
A2. Jealous Of Roses
A3. All The Flowers
A4. Fire Ant
B1. Haikuesque (When She Laughs)
B2. Sugarette
B3. Lovers' Carvings
C1. Abrasion
C2. S'vive
C3. The Palm Of Your Wave
D1. Cry ! Baby !
D2. Dwrcan