69.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 26.05.2014

Label: SECRETLY CANADIAN DISTRIBUTION

Wszyscy, którzy zwrócili uwagę na jej przełomowy debiutancki album Tramp z 2012 roku, wiedzą, że Sharon Van Etten jest głodna zdobywania kolejnych terytoriów i sięgania głębiej, tworząc pełne wrażliwości utwory, dzięki którym nawiązuje wyjątkową więź ze słuchaczem, nieosiągalną dla większości współczesnych muzyków. 

 

Zmuszana przez niepokornego ducha, nieustannie stawia przed sobą wyzwania. Teraz ich rezultatem jest niezwykle intymny i wyjątkowo szczodry album Are We There.

Większość muzyków jest szczęśliwych, gdy mogą powierzyć produkcję komuś innemu. Można żyć swoją muzyką, bez brania na siebie roli producenta. Jednak Van Etten wiedziała, że nadszedł czas by przygotować płytę samodzielnie. Jak mówi fortuna sprzyja odważnym. Znalazła bratnią duszę w osobie weterana produkcji muzycznych Stewarta Lermana. Oryginalnie pracowali razem przyBoardwalk Empire, jednak stopniowo odnajdywali się w nowych rolach, próbując wspólnie stworzyć album w studiu Lermana w New Jersey. Jego studyjna wiedza dała Van Etten wolność, która pozwoliła stworzyć Are We There tak jak sobie wyobrażała. Sharon pozyskała do zespołu tak utalentowanych muzyków jak: Heather Woods Broderick, Doug Keith i Zeke Hutchins, a także zaprosiła do współpracy przyjaciół w rodzaju: Dave'a Hartley'a i Adama Granduciela z The War On Drugs, Jonathana Meiberga (Shearwater), Janę Hunter (Lower Dens), Petera Brodericka, Mackenzie Scotta (Torres), Stuarta Bogie, Jacoba C. Morrisa i Mickey'a Freeze.

Jak wynika z akordów rozpoczynających Afraid Of Nothing, jesteśmy świadkami nowej świadomości, znakiem rozpoznawczym Van Etten jako kompozytorki, producentki i wykonawczyni. Jej twórczość wydaje się niemal mityczna, nienamacalna, nierzeczywista. Zawsze bezpośrednia i nigdy nie uciekająca od osobistej, pełnej cierpienia narracji, Van Etten rozwija się jako twórca. Wiele utworów opowiada o pozornie niemożliwych decyzjach  i postanowieniach. Śpiewa o naturze pożądania, wspomnieniach, byciu zagubionym, pustce, lojalności, strachu i zmianach, o uzdrowieniu, poszukiwaniu własnego ja, przemocy, azylu, oczekiwaniu i ciszy. Jest artystką, która swoim głosem namawia do działania, chwycenia się czegoś i sięgania głębiej. 

Tracklista:

STRONA A:

1. Afraid of Nothing

2. Taking Chances

3. Your Love is Killing Me

4. Our Love

5. Tarifa

STRONA  B:

1. I Love You But I'm Lost

2. You Know Me Well

3. Break Me

4. Nothing Will Change

5. I Know

6. Every Time the Sun Comes Up

 

'Every Time the Sun Comes Up'

YouTube