49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 01.03.2010

Label: K7

K7

Po dziesięcioletniej pracy nad mrocznym albumem "Future Chaos" (2008), Tim Simenon, czyli Bomb The Bass", w ciągu ledwie 18 miesięcy stworzył płytę „Back To Light" zorientowaną na muzykę klubową.


To zupełnie inny album niż „Future Chaos" - bardziej zrelaksowany, pogodny, pełen ciepła, ale też zawierający tu ówdzie nutkę lekkiej melancholii, jak przystało na tytułowy powrót z mroku do światła. „Back To Light" powstał w Sao Paolo, we współpracy ze znakomitym brazylijskim producentem Gui Boratto'em - uważanym za jednego z największych mistrzów melodyjnego deep techno lat '00 od czasu ukazania się firmowanych przez niego nagrań dla Kompakt i Kompakt Pop. Simenona do współpracy z Boratto'em przekonał intrygujący i ekscytujący remiks utworu „Black River".

Po powrocie do Amsterdamu, gdzie obecnie mieszka na stałe, Simenon rozesłał instrumentalne podkłady do kilku starannie wybranych wokalistów. Na odzew nie musiał długo czekać i tak w poszczególnych utworach pojawiają się związany z nowojorską sceną klubową Kelley Polar, współpracujący okazjonalnie ze Swayzak Richard Davis, Sarah O'Shura (The Battle Of Land And Sea) z Portland w stanie Oregon oraz wieloletni współpracownik Bomb The Bass - Paul Conboy. Ozdobą albumu jest pojawienie się w utworze płyty, „Milakia", samego Martina L. Gore'a z Depeche Mode. Ten utwór powstał bardzo dawno, bo ponad dziesięć lat temu, kiedy Simenon był producentem albumu „Ultra" Depeche Mode, dotąd jednak jakoś nie mógł sobie znaleźć miejsca na płycie. Okazuje się, że warto go było potrzymać w zamrażarce, bo stanowi on doskonały finał albumu „Back To Light".

Tracklisting:

01.   Boy Girl featuring Paul Conboy
02.   X Rays Eyes featuring Kelley Polar
03.   The Infinites featuring Paul Conboy
04.   Price On Your Head featuring Richard Davis
05.   Blindspot featuring Paul Conboy
06.   Start featuring Kelley Polar
07.   Burn Less Brighter featuring Paul Conboy
08.   Happy To Be Cold featuring Richard Davis
09.   Up the Mountain featuring The Battle Of Land And Sea
10.   Milakia featuring Martin Gore