32.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 01.09.2014

Label: NAIVE

NAIVE

Wydany w styczniu 2005 roku Before The Dawn Heals Us, był trzecim albumem w dorobku francuskiej formacji M83, a zarazem pierwszym, w przygotowaniu którego nie brał udziału jeden z jej założycieli Nicolas Fromageau.


Wedle sklepu Amazon, album był w setce najlepszych płyt 2005 roku. Choć nie przyniósł wielkich przebojów (takich na miarę późniejszego Midnight City), to jednak kilka piosenek zwróciło uwagę za sprawą swojej obecności w filmach i reklamach. Teen Angst pojawił się w trailerze filmu Przez ciemne zwierciadło (org. A Scanner Darkly), zaś Lower Your Eyelids To Die With The Sun można było usłyszeć na ścieżce dźwiękowej dokumentu Britney: For the Record, poświęconego Britney Spears. I Guess I'm Floating to z kolei rzecz, którą można było usłyszeć w filmie Do szaleństwa (org. Like Crazy). Before The Dawn Heals Us był ostatnim albumem wydanym przez wytwórnię Gooom, dopełniając trylogię M83, po której Anthony Gonzalez na pewien czas zwrócił się ku muzyce ambientowej, czego owocem była czwarta płyta Digital Shades Vol. 1.

Nowa, wydana przez Naive edycja Before The Dawn Heals Us, dostępna jest jako digipack, a także podwójny LP (z możliwością ściągnięcia albumu w wersji cyfrowej). 


Tracklista:

 

1. Moonchild
2. Don’t save us from the flames
3. In the cold I’m standing
4. Farewell / Goodbye
5. Fields, shorelines and hunters
6. *
7. I guess I’m floating
8. Teen angst
9. Can’t stop
10. Safe
11. Let men burn stars
12. Car chase terror
13. Slight night shiver
14. A guitar and a heart
15. Lower your eyelids to die with the sun


Przedstawiamy niepublikowane nigdy wcześniej video do utworu 'Lower Your Eyelids to Die with the Sun'.

YouTube