49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 28.10.2009

Label: WARP

WARP

Tyondai Braxton, syn awangardowego kompozytora Anthony'ego Braxtona, to przede wszystkim gitarzysta i wokalista avant-rockowej formacji Battles, której album „ Mirrored" sprzed dwóch lat był dużym muzycznym wydarzeniem.

Tyondai na scenie muzycznej działa jednak od lat 90. i współpracował również z takimi wykonawcami jak Prefuse 73, Glenn Branca czy Kronos Quartet. „Central Market" to drugi, a pierwszy w barwach Warpa album wydany pod własnym nazwiskiem. Do tej pory poskładana z loopów muzyka Tyondaia urastała do rozmiarów orkiestry, udawała ją. Tutaj na „Central Market" artysta, niegdyś student Hartford School of Music Conservatory w Connecticut, dla orkiestry komponuje a na płycie towarzyszy mu nowojorska Wordless Music Orchestra m.in. znana z wykonania symfonicznej kompozycji Johnny'ego Greenwooda z Radiohead pt „Popcorn Superhet Receiver".
 
Na "Central Market" muzyka brzmi potężnie i niemal klasycznie (główną inspiracją jest tutaj Igor Strawiński a szczególnie orkiestrowy fragment opery "Słowik"), jednak jak przystało na członka Battles również bardzo energetycznie i porywająco. Braxton gra tutaj na gitarze i śpiewa (a raczej wykorzystuje swój głos jako kolejny instrument), co przydaje całości jeszcze większych emocji. Mimo eksperymentalnego charakteru „Central Market" to naprawdę przystępny materiał, który słucha się z dużą satysfakcją.