49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 25.01.2010

Label: MATADOR

MATADOR

Dwupłytowy album z singlowymi utworami kontrowersyjnej i obrazoburczej kanadyjskiej grupy, będący naturalną kontynuacją kompilacji „Epics In Minutes" z 2008 r.


Istniejący formalnie od 2002 roku i inspirowany hard-core'owymi formacjami w rodzaju Minor Threat czy NOFX zespół z Toronto ma na koncie zaledwie dwie pełnowymiarowe płyty: „Hidden World" (2006), wydaną przez małą firmę Jade Tree Records oraz znakomitą „The Chemistry Of Common Life" (2008), która ukazała się nakładem firmy Matador i znana jest w Polsce dzięki dystrybucji Sonic Records. Nie tyle jednak te dwa pełnospektaklowe albumy, ile niezliczona ilość singli i EP-ek zdecydowała o wielkiej popularności Fucked Up w kręgach fanów punk i noise rocka i to one w pełni ilustrują intrygującą ewolucję muzyki zespołu od stosunkowo prostego, hałaśliwego hard-core'u do rozbudowanych instrumentalnie, epickich form, czerpiących pełnymi garściami z eksperymentalnego rocka i muzyki współczesnej.
 
Mały problem polega na tym, że wiele z firmowanych przez Fucked Up singli miało incydentalny charakter: tłoczone były głównie na siedmiocalowych, winylowych krążkach w małych nakładach i rozprowadzane bezpośrednio przez zespół podczas tras koncertowych. Od tego zaś każdego szanującego się kolekcjonera - a jest ich w USA i Kanadzie bez liku - głowa mogła potężnie rozboleć. Jeśli więc obrazoburcza banda, której skład tworzą dawni koledzy szkolni, występujący pod wdzięcznymi pseudonimami Pink Eyes (aka Father Damien), 10,000 Marbles, Concentration Camp, Mustard Gas, Mr Jo (aka Guinea Beat) i Young Governor (nowy nabytek) zdecydowali się na wydanie wcześniejszej i tej kompilacji singlowych nagrań, często nieosiągalnych, to uczynili to na wyraźne żądanie swych fanów.
 
Dwie płyty, każda opatrzona osobnym podtytułem („The Hard Stuff" i „The Fun Stuff"), w pierwszym rzędzie eksponują nagrania z dwóch dwunastocalowych EP's, „Year Of The Pig" i „Year Of The Dog", a nadto przynoszą bogaty zestaw alternatywnych wersji z sesji studyjnych „Hidden World" i „Chemistry Of Common Life" oraz praktycznie nieosiągalny materiał z kilkunastu siedmiocalowych płytek. Lektura bezwzględnie obowiązkowa dla tych wszystkich fanów bezkompromisowego rocka, którzy nie dali się otumanić koniunkturalnej punk-konfekcji spod znaku Green Day i okolic.