59.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 04.08.2014

Label: GUSSTAFF RECORDS

Reedycja wydanej w 1996 roku płyty, od dawna niedostępnej. Teraz oprócz materiału podstawowego otrzymujemy drugą płytę z utworami niepublikowanymi, innymi wersjami, zapakowane w wielostronicowy digipak z dołączoną 16-stronicową książeczką.

 

W 1984 roku w Seattle powstał zespół, który nie miał prawie nic wspólnego z powstającym tam później nowym brzmieniem i dziurawymi jeansami... Wprawdzie od samego początku wydawała ich kultowa wytwórnia SubPop, to ich folkrock stał bardzo daleko od grungowej rewolucji. Ale za to Walkabouts istnieją do dnia dzisiejszego, co kilka lat publikując płyty w niemieckim Glitterhouse. 
Głównodowodzący zespołem Chris Eckman jest wciąż aktywny w swym projekcie solowym, grupach Dirtmusic i LONG, duecie z Carlą Torgerson (Chris & Carla) czy jako producent muzyczny (produkował min. płytę Anity Lipnickiej i Johna Portera).
Juz od wielu lat Walkabouts nie działają jak klasyczny rockowy band (płyta - trasa - płyta), na nagrywanie nowego materiału dają sobie dużo więcej czasu i przerw, dzięki temu powstają albumy dojrzałe i piękne. Ostatni studyjny album "Travels In The Dustland" ukazał się w 2011 roku.

 


Tracklista:

 

CD 1
01 The Light Will Stay On
02 Rebecca Wild
03 The Stopping-Off Place
04 Cold Eye
05 Christmas Valley
06 Blue Head Flame
07 When Fortune Smiles
08 All For This
09 Fairground Blues
10 The Leaving Kind
11 Forgiveness Song
CD 2 (bonus tracks)
01 Devil’s Road (demo)
02 The Light Will Stay On (demo)
03 Christmas Valley (no strings)
04 The Leaving Kind (no strings)
05 Devil’s Road (live at the “Bad”)