49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 17.06.2014

Label: K7

K7

DJ Vadim i taneczne reggae? Być może zestawienie pseudonimu tego rosyjskiego emigranta z tą muzyką, nie jest pierwszą rzeczą jaka przychodzi nam na myśl, jednak nie jest to tylko zwykłe zestawienie reggae i DJ Vadima (znanego także jako Daddy Vad). 

 

Raczej jest to próba spojrzenia na ten gatunek z zupełnie nowej perspektywy.

Na swoim jedenastym albumie DJ Vadim jak zwykle zaskakuje. Multikulturowa dzielnica East Ham, w której zamieszkuje, jest idealnym miejscem dla innowacji i tworzenia rzeczy nowych dla człowieka mającego za sobą dwadzieścia lat kariery muzycznej.

Aby nie spoczywać na laurach, DJ Vadim przygotował dwa albumy – The Dubcatcher i zapowiadany The Soulcatcher – które pokazują dwa oblicza jednego człowieka. Pierwszy zdominował bass, drugi soul. The Dubcatcher nie jest pierwszą wycieczką Daddy'ego Vada w stronę muzyki reggae. Takie dźwięki przewijały się przez jego twórczość od czasu debiutu w latach dziewięćdziesiątych. A jednak tym razem po raz pierwszy wyłącznie skupił się na stylu i modzie reggae.

W ostatnich latach Vadim występował u boku Fat Freddy’s Drop, a także remiksował ich katalog. Jeździł w trasy z Anthony'm B, Capletonem, Macka B, czy Collie'm Buddzem... A jednak nie jest to album po prostu odtwarzający pewien okres. To jest album, który czerpie inspiracje z korzeni tej muzyki, ale z dodatkiem muzyki cyfrowej z lat osiemdziesiątych, oryginalnej brytyjskiej muzyki 2 step soul, kultury bassowej i oczywiście z rapem boom bap. Jak naukowiec odrywający przestarzałą elektronikę, który dostosowuje ją do nowych obwodów. Bardziej przypomina Eddiego Granta, niż Seana Paula. Sięgnął po gatunek muzyczny i wypełnił go dźwiękami typowymi dla soulu, boogie i rapu, podkręcając przy tym basy ponad normę. A wszystkiemu towarzyszą świadome, społeczne i politycznie zaangażowane teksty, w których jest także miejsce na zabawę i coś dla kochanków.


Hope (feat. Rio Hemopo & Sabira Jade)

YouTube

 

Tracklista:
1. Hope ft Rio Hemopo & Sabira Jade
2. If Life Was a Thing ft Demolition Man
3. Consignment ft Govenor Tiggy
4. Nah Join ft YT
5. Sweet Like a Lolly ft Governor Tiggy
6. Originate ft Dynamite MC
7. Give It Up ft Katrina Blackstone & YT
8. Action ft Jimmy Screech
9. Lyrical Soldier ft Demolition Man
10. Magnetic ft Katrina Blackstone & Serocee
11. Rise ft Rio Hemopo & Sabira Jade
12. Badman ft Demolition Man
13. Raggamuffin Life ft Jamalski
14. Ring My Bell ft Governor Tiggy
15. Pele ft Karen B
16. Carpenter ft Gappy Ranks