69.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 19.03.2012

Label: GUSSTAFF RECORDS

Jak brzmi nowoczesna filharmonia? Mamy okazję przekonać się o tym wsłuchując się w kontynuację projektu muzycznego, który powołali do życia dwaj elitarni artyści muzycznej sceny elektronicznej i improwizowanej. Austriacki gitarzysta Fennesz oraz japoński pianista Sakamoto spotkali się ponownie po latach by stworzyć nasycone dźwiękowymi plamami, pogłosami, szumami i emocjami, ambientowe dzieło z najwyższej półki.


Kamil Downarowicz, Nowamuzyka.pl:

Panowie mieli już okazję pracować wspólnie w studiu przy okazji nagrywania długogrającej płyty „Cendre" oraz epki „Sala Santa Cecilia". Musieli całkiem dobrze i pewnie poczuć się w swoim towarzystwie, skoro po czterech latach postanowili ponownie połączyć siły by nagrać podwójny album.

Brzmienie „Fluminy" pozostaje zbliżone co tego, co tandem zaprezentował nam już w 2007 roku na „debiutanckim" wydawnictwie. Jednak pewne różnice oczywiście są. Delikatne, przesiąknięte melancholią i mrokiem melodie zdają się być jeszcze bardziej kruche, jeszcze bardziej osobiste i jeszcze bardziej naładowane emocjami. Na pierwszy plan wysuwają się partie pianina Sakamoto, pokryte różnymi szumami, pogłosami i bliżej niekreślonymi odgłosami produkowanymi przez Fennesza. Austriak nie zostaje przy tym zepchnięty gdzieś na dalszy plan, ale stąpa delikatnie tuż za swoim japońskim kolegą.

„Flumina" ma kameralny, powściągliwy wręcz klimat, niezakłócony nawet na sekundę przez jakieś mocniejsze wejścia elektroniki czy głośniejsze i szybsze uderzanie w klawisze.