69.90 zł
Było:     89.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL, DVD/Blu-ray

Data premiery: 13.01.2014

Label: ROUGH TRADE

ROUGH TRADE

From The Sea To The Land Beyond to album, który przynosi powszechnie chwaloną ścieżkę dźwiękową, przygotowaną przez grupę British Sea Power na potrzeby identycznie zatytułowanego filmu.


Album, który ukazuje się zarówno na płycie CD, podwójnym winylu jak i w wersji cyfrowej, przynosi także dodatkowy materiał, którego nie było słychać w filmie. 

Na tę ścieżkę dźwiękową składają się utwory z przeszłości British Sea Power, które zostały nagrane na nowo w Brighton, a których zmiksowania podjął się Ken Thomas (Sigur Rós, Daughter, M83, Cocteau Twins, Moby). Kiedy w styczniu 2013 roku telewizja BBC4 pokazała film, którego reżyserem jest Penny Woolcock, obejrzało go aż pół miliona widzów, co stanowiło dwukrotnie większą ilość, niż zazwyczaj przyciągały filmy prezentowane w serii Storyville. Znalazło się w nim wiele fantastycznych ujęć brytyjskiego wybrzeża, pochodzących z Narodowego Archiwum BFI. Podróżując od 1901 roku, przez obie wojny do obecnych czasów pokoju, From The Sea To The Land Beyond ukazuje wybrzeże, jako miejsce wypoczynku, obszar przemysłowy, a  także pokazuje jego dziką naturę. Tancerze tańczący na brzegu w Sussex, emigranci z Karaibów i Indii, wielki poduszkowiec British Rail... Wszystkim tym obrazom towarzyszy poruszająca i dopasowana muzyka w wykonaniu British Sea Power.