44.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 03.12.2012

Label: DYSTRYBUCJA

Osiemnaście miesięcy po niezwykle udanej płycie Icke Wieder, Paul Kalkbrenner dostarcza nowy album zatytułowany Guten Tag.


Przynoszący siedemnaście utworów, jest kolejnym rozdziałem w karierze tego jednego z liderów wśród producentów muzyki elektronicznej. Nowy album jeszcze raz ukazuje się nakładem jego własnego Paul Kalkbrenner Musik, zaś dystrybucją zajmie się Rough Trade Distribution/GoodToGo. Nowe utwory pokazują unikalne muzyczne podejście Kalkbrenner, obejmujące szeroki zakres od ambientowych klasycznych klimatów po mroczny nastrój techno. W ciągu jednej godziny słuchacz jest nieustannie zabawiany za sprawą zmian brzmień, tempa, instrumentów, przy czym całości przewodzą charakterystyczne melodie Kalkbrennera. Guten Tag przynosi singlowy przebój Das Gezabel (do którego teledysk na You Tube obejrzało już ponad 800 000 widzów) i jest następcą sprzedającego się w nakładzie Platynowej Płyty albumu Berlin Calling oraz Icke Wieder, mającego już status Złotej Płyty. Nowa płyta to również podsumowanie bardzo udanej rocznej trasy koncertowej, podczas której Paul występował przed setkami tysięcy fanów w największych salach koncertowych oraz na festiwalach na całym świecie.Mając na koncie ogromy sukces, występujący na żywo Paul Kalkbrenner zdecydował się także na wydanie godzinnego koncertowego zapisu z tegorocznego występu na festiwalu Roskilde. To pierwsze oficjalne koncertowe wydawnictwo, tylko do końca 2012 roku, będzie dostępne w ograniczonym nakładzie jako dodatek do specjalnej edycji Icke Wieder.

Tracklista:

01 Schnurbi02 Der Stabsvörnern03 Kernspalte04 Spitz-Auge05 Globale Gehung06 Das Gezabel07 Vörnern-Anwärter08 Hinrich Zur See09 Der Buhold10 Speiseberndchen11 Fochleise-Kassette12 Trümmerung13 Datenzwerg14 Schwer Verbindlich15 Der Ast-Spink16 Des Bieres Meuse17 Das Gezabel Deluxe