49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 18.03.2016

Label: WARP

WARP

"Myślę, że zaczynanie od smutnego klimatu, jest czymś typowym dla mnie" – mówi Kelela o rozpoczynającej wydawnictwo piosence 'A Message'

 

Utworze będącym czymś więcej niż tylko wprowadzeniem. To narracyjny łuk stanowiący podstawę całej EP-ki. "To jest skierowane do tego, kto jest narkotycznie zakochany. Dzięki temu jest szczęśliwy, ale też wycieńczony. Jest w jego organizmie i wpływa na całe ciało."

 EP-kę zapowiada piosenka 'Rewind', do której powstał teledysk:

YouTube


"Myślę, że uczciwie i realistycznie jest zacząć od czegoś ponurego, jednak musi także pojawić się nadzieja. Tym właśnie jest utwór 'Rewind'." 

'Hallucinogen' jest punktem zwrotnym w karierze Keleli i zaledwie drugim wydawnictwem po kompilacji mixtape 'Cut 4 M'e. Podobnie jak jej fanka Bjork, tworzy elektroniczną awangardową orkiestrację, służącą do osiągnięcia tej wyjątkowej wizji.  

"Czy jest miejsce w muzyce, na dziwną, czarną dziewczynę?" – zadaje sobie pytanie, myśląc o swoim głosie, który prezentuje na tle instrumentalnych eksperymentów. Na tej EP Kelela znalazła swoje miejsce, łącząc te wszystkie elementy w całość, czerpiąc różne inspiracje, od  Janet do Wiley, od Tamia do Aphexa Twina, które razem tworzą indywidualny wszechświat Keleli.


Tracklista:

 

1. A Message
2. Gomenasai
3. Rewind
4. All The Way Down
5. Hallucinogen
6. The High