69.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 06.10.2014

Label: GUSSTAFF RECORDS

Nowy album warszawskiego zespołu nagrany we współpracy z Ryanem Hadlockiem, producentem platynowej płyty grupy The Lumineers. U nas w wersji winylowej!


Jeśli ktoś nie zna Pauli i Karola, może pomyśleć, że to po prostu dziewczyna z Kanady i chłopak z Polski, którzy spotkali się po to, by stworzyć razem kilka wesołych folkowych piosenek. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana, bo Paula i Karol to nie tylko duet, ale wielka rodzina warszawskich muzyków, którzy przez ostatnie dwa lata podbijali serca zarówno młodszych jak i starszych fanów tego typu muzyki w Polsce i za granicą. Brytyjski “The Guardian” umieścił Paulę i Karola na liście “Dźwięk świata 2011” prezentującej najciekawsze młode zespoły.

“They are Poland’s new superheroes. Not the tight pants, fluttering cape kind. More like, come to our concert – we’ll break your heart, and then we’ll fix it up kind.” – napisała redakcja prestiżowego dziennika.
Po wydaniu EP-ki “Goodnight Warsaw” w grudniu 2009 roku, a rok później po wydaniu pierwszego studyjnego albumu “Overshare” w wytwórni LADO ABC, zespół zebrał entuzjastyczne recenzje w mediach, na blogach i wśród fanów w całej Polsce. Nazwano ich “odkryciem roku”, “najbardziej interesującym i jednym z najważniejszych nowych alternatywnych polskich zespołów”. Jeden z blogerów po ich występie napisał: “Właśnie zobaczyłem jeden z najfajniejszych koncertów w moim życiu. To prawdopodobnie nowi liderzy polskiej sceny muzycznej”. Ich piosenki to nie tylko chwytliwe melodie ale też teksty, z których bije szczerość, poczucie wspólnoty i dystans do postmodernistycznej pozy.
Uniwersalny przekaz “Pauli i Karola” trafił do słuchaczy niezależnie od wieku i narodowości. W 2011 roku polskie instytucje kulturalne dostrzegły ich umiejętność docierania do szerokiej i różnorodnej publiczności – zespół reprezentował alternatywną polską kulturę na międzynarodowych festiwalach w Islandii, Niemczech, Holandii, na Ukrainie, we Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Wersja winylowa zawiera downloadcode oraz specjalny booklet.

Tracklista:

 

1. My Bones
2. Heartwash
3. Dont't Bother
4. Someday Running Home
5. Young Girl More Than I Know
6. Carry Me Over
7. Circle's Getting Wider
8. Got Me