49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 17.06.2014

Label: K7

K7

Nagrany w ich rodzinnej Ottawie przy pomocy charakterystycznych dla The Souljazz Orchestra analogowych technik, album Inner Fire, jest muzyczną podróżą, podczas której bez wysiłku łączą skomplikowane wschodnie wpływy, afrykańskie rytmy, egipski jazz, latynoskie style i duchowe elementy. 

 

Sekretem The Souljazz Orchestra jest otwarcie na globalną muzykę wielu gatunków, a także indywidualne doświadczenia każdego z członków. Jak tłumaczy klawiszowiec Pierre Chrétien: wszyscy mamy bardzo rozległe gusta, zawsze szukamy nowych brzmień i mieliśmy okazję pracować z mistrzami muzycznymi z całego świata. Od Nigerii do Rwandy, od Kuby do Haiti. Tak więc na każdej z płyt członkowie wprowadzają różne wibracje i pomysły

Na Inner Fire te różne wibracje pojawiają się bardzo szybko. Na pierwszej stronie można natrafić na Kingdom Come, ostry, afro-jazzowy utwór zainspirowany brzmieniem północno-wschodnich afrykańskich big bandów. Jest tam też przynoszący zapadającą w pamięć aranżację One Life To Live, zabarwiony klimatem bossanovy As The Crow Flies i Black Orchid, który jest połączeniem filmowego jazzowego soulu i kubańskiego bolera. Na drugiej stronie znajdziemy jam w rytmie salsy (Agoya), a także rytualne chóralne śpiewy, które można usłyszeć w uduchowionym jazzowym hymnie o wschodnim zabarwieniu East Flows The River. Tempo podkręca się przy Sommet En Sommet, ciężkim afro-jazzowym utworze w metrum 12/8, zainspirowanym popową muzyką z Gwinei. Następnie rolę głównego wokalisty przejmuje perkusista Marielle Rivard, który prezentuje osobistą wersję Celestial Blues, klasyka z 1971 roku z repertuaru Gary Bartz NTU Troop.

Od czasu debiutu w 2005 roku, The Souljazz Orchestra stali się niekwestionowanymi liderami na swoim polu. Tę pozycję ugruntował międzynarodowy przebój Mista President z 2007 roku. Od tego czasu zespół występuje w niezmienionym składzie: Pierre Chrétien (klawisze), Zakari Frantz (saksofon altowy i flet), Steve Patterson (saksofon tenorowy), Ray Murray (saksofon barytonowy), Marielle Rivard (instrumenty perkusyjne) i Philippe Lafrenière (perkusja). Dzięki porywającej chemii jaka występuje pomiędzy muzykami, ich występy przeszły do legendy.

Rok 2013 był dla nich wyjątkowym. Zagrali największą w swojej karierze trasę koncertową. Jej najjaśniejszymi momenty to występ w New Morning w Paryżu, pierwsza amerykańska trasa oraz występy na festiwalach, podczas których grali u boku Pharoaha Sandersa, Stevie'go Wondera i Raphaela Saadiqa. W lutym grupa rozpoczęła kanadyjską trasę wspierającą wydanie nowego albumu. W marcu i kwietniu przenoszą się z koncertami do Europy. 


Tracklista:

 1. Initiation 

2. Kingdom Come

3. One Life To Live

4. As The Crow Flies

5. Black Orchid

6. Agoya

7. East Flows The River

8. Sommet En Sommet

9. Celestial Blues

10. Completion

Cały album do odsłuchu:
https://soundcloud.com/k7-records/sets/the-souljazz-orchestra-inner/s-glC0n