49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 31.03.2014

Label: GUSSTAFF RECORDS

Poprzedni album Dirtmusic "Troubles" opublikowany w czerwcu 2013 roku nagrany został w Bamako, stolicy Mali w czasie trudnych dni politycznego przewrotu w 2012 roku.


Ten afro-rockowy zbiór powstał głownie z improwizowanych sesji Hugo Race'a (Fatalists, True Spirit, Bad Seeds) i Chrisa Eckmana (The Walkabouts) i muzyków zespołu Bena Zabo z towarzyszeniem malijskich osobistości muzycznych takich jak np. Samba Touré, Zoumana Tereta, Aminata Wassidjé Traoré i Virginie Dembélé.

"Troubles" nie był koncept-albumem ani hybrydą stylów, lecz raczej czymś nastawionym na współpracę i przekraczanie granic. Louder Than War pisał tak: "jedyna w swoim rodzaju podróż w dźwięk - ten album jest rockiem, rollem, jest funkiem, jest Afryką, jest akustyczną przyjemnością." Nowa płyta "Lion City" powstała w czasie tych samych sesji, co "Troubles", ale oferuje zdecydowanie inną atmosferę. Podczas gdy zespół Bena Zabo wciąż jest w centrum, to struktury piosenek są tym razem mniej przejrzyste a tempa wolniejsze. Dźwięki akustyczne i elektroniczne zlewają się i stają się nieprzewidywalne. Zdecydowanie mniej tu gitar a więcej brzmień przenikających się nawzajem. Samba Toure napisał muzykę i tekst do "Red Dust", utworu, który najlepiej reprezentuje kontemplacyjny nastrój całego albumu. Ponad wlokącym się dubowym rytmem śpiewa: "Jak możemy się pojednać i przebaczyć? Jak możemy nieść pokój tym, którzy nas nienawidzą? Ale nie mamy wyboru, musimy przestać walczyć". Obok Samba Toure, Bena Zabo z zespołem i Aminaty Wassidjé Traoré, którzy występowali już na  "Troubles" znajdziemy na "Lion City" szereg interesujących muzyków: członkowie Tamikrest Ousmane Ag Mossa (Gitara), Cheikhe Ag Tiglia (Bas) & Aghaly Ag Mohamedine (Perkusja) , Super 11 - kultowy zespół takamba z północnego Mali, MC Jazz, popularny w Mali stysta ze sceny hip-hopowej Bamako, Ibrahima Douf, młoda wokalistka z Senegalu.

Tracklista:
01. STARS OF GAO feat. Super 11
02. NARHA feat. Aminata Wassidjé Traoré
03. MOVIN' CAREFUL
04. JUSTICE
05. BALLADE DE BEN ZABO
06. RED DUST feat. Samba Touré https://soundcloud.com/glitterbeat/red-dust-feat-samba-toure 
07. CLOUDS ARE COVER
08. STARLIGHT CLUB
09. BLIND CITY
10. DAY THE GRID WENT DOWN
11. SEPTEMBER 12 feat. Ibrahima Douf 

Inne płyty DIRTMUSIC dostępne w naszej dystrybucji:
CD DIRTMUSIC „DIRTMUSIC"
CD DIRTMUSIC "BKO" (CD+DVD)
CD DIRTMUSIC „TROUBLES"