59.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD, DVD/Blu-ray

Data premiery: 14.05.2012

Label: GUSSTAFF RECORDS

Koncertowy album Wovenhand oraz dvd na dziesięciolecie istnienia zespołu. David Eugen Edwards najpierw był lokomotywą słynnego 16 Horsepower, potem powołał do życia Wovenhand - zespół, który dorównał już dawno legendzie poprzedniej grupy.

Jest to głównie zasługą charyzmatycznego Edwardsa i jego charakterystycznego, szamańskiego głosu. Siła Wovenhand to także niepodrabialność brzmienia, które dla zespołu jest tym czym było niegdyś dla The Doors czy Joy Divison, choć to zupełnie inna szuflada muzyczna.Na płycie znajdują się zresztą utwory Wovenhand, jak również 16 Horsepower (głównie z płyty "Folklore").Koncerty Edwardsa i spółki to klasa sama w sobie i zjawisko zdolne wręcz odmienić życie! To nie jest po prostu kolejny rockowy koncert. To czarujące doświadczenie, głębokie emocje, pozostawiające uczucie oczyszczenia. Edwards z wokalem i banjo, Ordy Garrison (perkusja), Pascal Humbert (bas, gitara) i Jeff Linsenmeier (instrumenty klawiszowe) oraz gościnnie Grek Loukas Metaxas (perkusja), potrafią wydobywać najbardziej filigranowe dźwięki i doprowadzić do rockowego crescendo, pozostawiając większość metalowych zespołów w tyle.Ten pierwszy koncertowy album Wovenhand został zarejestrowany w starym, holenderskim kościele w Ottersum w październiku 2010 r., w czym pomogła świetna akustyka wnętrza i nowoczesny sprzęt nagrywający. Jako, że mamy do czynienia z wersją dwupłytową, warto dodać, że płyta dvd zawiera wizualny zapis koncertu z ośmiu kamer. Firma WDR-Rockpalast wysoko postawiła poprzeczkę - ten album jest nie tylko pozycją obowiązkową dla każdego fana Wovenhand, lecz ustanawia standard dla wszystkich przyszłych wydań audio-video. Nowy, studyjny album zespołu zapowiadany jest na 7 września 2012 r. 

Tracklista: 

1 Swedish Purse2 Speaking Hands3 Sinking Hands4 His Rest5 Flutter6 Horse Head Fiddle7 Orchad Gate8 Kingdom Of Ice9 Singing Grass10 Deerskin Roll11 Raise Her Hands12 Whistling Girl13 Off The Cuff