89.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 30.09.2016

Label: EPITAPH

EPITAPH

Every Time I Die nigdy nie byli typowym hardcore'owym wykonawcą. Poprzez charakterystyczne, agresywne dźwięki i pełne energii koncerty wyznaczali własne muzyczne i ideologiczne ścieżki.


Every Time I Die tworzą: Keith Buckley (śpiew), Andy Williams (gitara), Jordan Buckley, (gitara), Daniel Davison (perkusja) i Steve Micciche (bas).


‘Low Teens’ jest ósmym albumem zespołu i może być postrzegany za najbardziej przejmujący i żarliwy w ich dotychczasowej karierze. Tytuł płyty nawiązuje do średniej temperatury, jaka panowała w ich rodzimym Buffalo zeszłej zimy. Lodowaty krajobraz tego miasta podkreślał dramatyczne zmiany dla zespołu. Zmiany, które zapoczątkował frontman Keith Buckley, który w grudniu 2015 roku wycofał się z trasy zespołu, by zająć się żoną, która z powodu powikłań związanych z ciążą trafiła do szpitala. Zarówno żona, jak i córka przeżyły tę gehennę, jednak moment kryzysu miał wpływ na Buckley'a i odegrał kluczową rolę przy kształtowaniu warstwy tekstowej płyty ‘Low Teens’. Z brzmieniowego punktu widzenia najważniejsza zmiana wynikała z komponowania materiału z nowym perkusistą Danielem Davisonem. Fani Every Time I Die, ceniący połączenie dzikiego metalicznego hardcore'u i pentatonicznych riffów w stylu klasycznego rocka, nie powinni jednak czuć się zawiedzeni nasączonym południowym boogie thrashowym atakiem ‘Low Teens’. A przy tym zręczność i kreatywność Davisona pchają zespół do przodu.


Spadek ciśnienia jaki przyniosły niskie temperatury mógł mieć zły wpływ na nie jeden zespół, jednak w przypadku Every Time I Die zimowa pogoda sprawiła, że dostajemy ich najmocniejszy album.


‘It Remembers’

YouTube


Tracklista: 

1. Fear and Trembling

2. Glitches

3. C++ (Love Will Get You Killed)

4. Two Summers

5. Awful Lot

6. I Didn’t Want To Join Your Stupid Cult Anyway

7. It Remembers

8. Petal

9. The Coin Has A Say

10. Religion Of Speed

11. Just As Real But Not As Brightly Lit

12. 1977

13. Map Change