74.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 04.08.2014

Label: BEGGARS BANQUET

BEGGARS BANQUET

Pod pseudonimem St. Vincent kryje się wokalistka i gitarzystka Annie Clark - rodem z Tulsy (Oklahoma), lecz wychowana w „biblijnym", południowym Teksasie. 

 

Jej debiutancki album to suma jej religijnego wychowania i kulturowo-muzycznych wpływów, na które złożyły się tak nagrania Johna Coltrane'a, dramaty Tennessee Williamsa, jazz, gospels, blues, tradycyjny folk oraz nowszej daty gothic - w wersji southern. Ale też miks wyniesionych z domu fascynacji judaizmem, katolicyzmem, unitarianizmem i kościołem Mehera Baby. To wszystko w sposób niezwykle urokliwy zawarte zostało na płycie „Marry Me".
Mimo dziesiątków odniesień kulturowych Annie wydaje się być typową dziewczyną z Południa USA - zdeklarowaną tradycjonalistką, która pod względem muzycznym najbliższa jest Burtowi Bacharachowi, czy choćby filmowej muzyce twórcy bondowskiego tematu, Johna Barry'ego. O czym przekonuje utwór „Your Lips Are Red". Blisko też jesteśmy nie mniej wspaniałej tradycji wywiedzionej z jazzu ballady spod znaku Nat King Cole'a, o czym przypominają „Paris Is Burning" czy „All My Stars Aligned". A stąd już - przynajmniej w świecie Annie - niedaleka droga tak do beatlesowskiej psychodelii („Jesus Saves, I Spend", sytuujący się w okolicach "Blue Jay Way" George'a Harisona) czy mazzystarowej zmysłowości i clannadowej atmosferyczności („Landmines"). Często te różne wpływy się mieszają w różnych konfiguracjach, ale nigdy nie ma między nimi konfliktu. Zawsze układają się w zupełnie nową jakość. Zasługą jest głos i emocjonalna, pełna delikatości i romantyzmu interpretacja Annie. Nie ma wątpliwości, że album „Marry Me" to zwiastun narodzin gwiazdy. I to nie tylko w indie-popowym obiegu.
Więcej informacji:
http://www.myspace.com/stvincent

Tracklista:

STRONA A:

1.Now, Now

2.Jesus Saves, I Spend

3.Your Lips Are Red

4.Marry Me

5.Paris Is Burning

 

STRONA B:

1.All My Stars Aligned

2.The Apocalypse Song

3.We Put A Pearl In The Ground

4.Landmines

5.Human Racing

6.What Me Worry?