37.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 16.06.2014

Label: DYSTRYBUCJA

 

The White Kites - warszawska grupa założona w 2012 r. 
Czerpie głównie z tradycji brytyjskiego rocka z przełomu lat '60-'70 (Genesis, Pink Floyd, Robert Wyatt, The Zombies), lecz w autorskich piosenkach zespołu można odnaleźć również wpływy folku, musicalu, czy muzyki dawnej.


Debiutancki album "Missing" zbiera niezmiernie pochlebne recenzje w prasie  (Teraz Rock, Lizard, Shindig Magazine, Koid'9) jak i serwisach muzycznych na całym świecie.

Zespół znalazł się również swoje miejsce w ankietach podsumowujących rok 2013 (ArtRock, WAFP, TegoSlucham.pl).

Podstawą unikalnego stylu zespołu są  rozmaite doświadczenia muzyczne jego członków - od jazzu i piosenki poetyckiej (Bartłomiej Woźniak), poprzez folk (Paweł Betley), post-rock (Jakub Tolak), art-rock (Przemysław Piłaciński) aż do aktorskich doświadczeń wokalisty (Sean Palmer).

Efektem jest kalejdoskop oparty na rdzeniu rocka i blues-rocka (Percival Buck) z mocnymi wpływami psychodelii (Love Doctor, When Will Mai Return), muzyki pop (Missing), muzyki renesansowej (Clown King), szantowej (Stowaway Sylvie), a nawet jarmarcznej (Arrival, Stowaway Sylvie).

 

skład:
Sean Palmer - vocals
Jakub Lenarczyk - keyboards
Bartek Woźniak – guitars
Przemek Piłaciński - guitars
Paweł Betley - flute / percussions / voc
Piotr Olszewski 'Diabelsky Bassdeluxe' - fender bass / voc
Jakub Tolak - drums


Miłe Panie, Szanowni Panowie, 


Zapraszamy do świata The White Kites. Świata epickich opowieści, pełnych humoru muzycznych skeczów i skromnych, zwiewnych ballad. 
Świata wypełnionego dźwiękiem przesterowanych gitar, głębokim brzmieniem organów oraz kojącymi frazami fletu i melotronu.


MISSING  to debiutancki album zespołu.

Formą nawiązuje on zarówno do tradycji klasycznej muzyki programowej, jak i do rockowych albumów koncepcyjnych z przełomu lat 60-70tych.

To muzyczny spektakl podlany nutą brytyjskiej rockowej psychodelii z elementami folku, w formie pełnych uroku i nostalgii piosenek, pełnych odniesień do takich wykonawców, jak Pink Floyd, Beatles, Frank Zappa, Tim Buckley, Robert Wyatt, czy Genesis.


"Dawno nie miałem okazji słuchać płyty tak zróżnicowanej, a zarazem tak doskonałej. The White Kites imponuje genialnymi umiejętnościami kompozytorskimi, doskonałym brzmieniem i perfekcyjnym w każdym calu wykonaniem."  

Konrad Siwiński / ArtRock (PL)


"To debiut? W takim razie jeden z najbardziej dojrzałych, jakie mi było dane słyszeć.” 

Konrad Beniamin Puławski / Laboratorium Muzycznych Fuzji (PL)


"Jestem przekonany, że to jeden z najważniejszych polskich debiutów tego roku. The White Kites na "Missing" brzmią niesamowicie naturalnie i stylowo. Co jednak najistotniejsze, ich muzyka wymyka się patetycznemu zmanierowaniu, które jest najczęstszą udręką podobnych zespołów. (…) Obok Neo Retros, The White Kites mogą stać się naszym najlepszym "towarem eksportowym". (…) Zdecydowanie jedna z najlepszych tegorocznych płyt."  

Janusz Matysiak / RockMagazyn (PL)


"Co się wyróżnia? W zasadzie wszystko. (…) Nie wątpię, że z muzyką tej jakości The White Kites mogliby swobodnie podbijać Wielką Brytanię."  

Michał Kowalski / WAFP! (PL)


"Important – great new band alert!! (…) The album sounds great throughout, making the best analogue sounds in a modern setting. Simply the best release since Jacco Gardner. The psych scene welcomes with open arms The White Kites!"

Jason Barnard / The Strange Brew (UK)


"Missing" is a top album  that ensures you'll still be finding surprises on the hundredth listen.  Recommended!” 

Nathan Ford / Active Listener (NZ)


Website:

www.thewhitekites.bandcamp.com (full albums)

www.facebook.com/TheWhiteKites

 

YouTube

YouTube

YouTube

(live at IPO Festival / May 2014 / Cavern Club / Liverpool)


Tracklista:


1. Arrival
2. The Foreigner
3. Stowaway Sylvie
4. Percival Buck
5. Beyond the Furthest Star
6. Should You Wait For Me
7. Turtle's Back
8. When Will May Return?
9. Clown King
10. Pause For Thought
11. The Missing
12. Farewell