29.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 25.04.2014

Label: DYSTRYBUCJA

Pasimito to zespół niepokornych muzyków, skutecznie opierający się trendom mody i komercji na rzecz wyrażania własnego zdania muzycznego. Zadebiutowali  w 2005 roku i od początku swojej działalności nie przestają zaskakiwać swoich słuchaczy.


Na co dzień skromni i opanowani, na scenie eksplodują twórczą energią. Ich muzyka jest mieszanką wybuchową wielu gatunków muzycznych. Wyrafinowani słuchacze doszukają się tutaj elementów etno, jazzu alternatywnego czy ciężkiego brzmienia. Sami jednak nie stawiają sobie żadnych granic ciągle poszukując nowych dróg, w których mogliby się realizować. Ich szaleństwo pozwoliło im zaistnieć w przestrzeni muzycznej wielu ciekawych projektów - począwszy od festiwali filmowych, gdzie wykonywali muzykę improwizowaną do klasyki kina niemego (m.in. „Pancernik Potiomkin", „Upiór w operze", „Burza nad Azją", „Brzdąc", „Generał", „Nanook z północy") przez wydarzenia multimedialne, teatralne, na koncertach klubowych i pokaźnych plenerach skończywszy. 

Rok 2010 okazał się przełomowym w historii zespołu - na rynku pojawił się pierwszy album zespołu poświęcony Rumiemu - średniowiecznemu poecie i mistykowi. Płyta „Rumi" zdobyła szerokie uznanie u słuchaczy i krytyki, a zespół został zaproszony na festiwal Heineken Open'er w Gdyni.

Najnowsza produkcja zespołu jest powrotem do koncepcji muzyki improwizowanej. Natchnieniem do powstania albumu było wyznawana przez Pasimito idea organicznego i nie modyfikowanego stylu życia. Na płycie nie zabrakło momentów lirycznych i humorystycznych. Nieokiełznany saksofon w kontrapunkcie do nastrojowych skrzypiec, do tego nadająca tempo free jazzowa sekcja rytmiczna i elektryzująca gitara stanowią o sile tej produkcji. Dodatkowym atutem jest  doskonale wykreowana przestrzeń silnie działająca na zmysły, a całość wymyka się wszelkim kryteriom, nie pozwala się zaszufladkować.

Tracklista:

1.John does not 2.Country dirty dancing 3.Trilogic 4. Farmer's fetish 5. The story of naked carrot in 5/4 6.Black Noise 7. Funky Potatoes 8. Farmer's fetish (Cuefx dub remix) 9. Spilled Milk

Pasimito występuje w składzie:

Jacek Stobiecki - gitara basowa | Przemek Lechowcz - perkusja | Jan Mitoraj - gitara Aleksander Papierz - sax | Katarzyna Sprawka - skrzypce, vocal | Dariusz Sprawka - puzon (gościnnie)