59.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 04.08.2014

Label: GUSSTAFF RECORDS

Reedycja wydanej w 1997 roku płyty, od dawna niedostępnej. Teraz oprócz materiału podstawowego otrzymujemy drugą płytę z utworami niepublikowanymi, innymi wersjami, zapakowane w wielostronicowy digipak z dołączoną 16-stronicową książeczką.

 

W 1984 roku w Seattle powstał zespół, który nie miał prawie nic wspólnego z powstającym tam później nowym brzmieniem i dziurawymi jeansami... Wprawdzie od samego początku wydawała ich kultowa wytwórnia SubPop, to ich folkrock stał bardzo daleko od grungowej rewolucji. Ale za to Walkabouts istnieją do dnia dzisiejszego, co kilka lat publikując płyty w niemieckim Glitterhouse. 
Głównodowodzący zespołem Chris Eckman jest wciąż aktywny w swym projekcie solowym, grupach Dirtmusic i LONG, duecie z Carlą Torgerson (Chris & Carla) czy jako producent muzyczny (produkował min. płytę Anity Lipnickiej i Johna Portera).
Juz od wielu lat Walkabouts nie działają jak klasyczny rockowy band (płyta - trasa - płyta), na nagrywanie nowego materiału dają sobie dużo więcej czasu i przerw, dzięki temu powstają albumy dojrzałe i piękne. Ostatni studyjny album "Travels In The Dustland" ukazał się w 2011 roku.

 


Tracklista:

 

CD1
01 Follow Me An Angel
02 These Proud Streets
03 Tremble (Goes The Night)
04 Unwind
05 Lift Your Burdens Up
06 Prayer For You
07 Immaculate
08 Nocturno
09 Heartless
10 Slow Red Dawn
11 Harbour Lights
12 Forever Gone
13 Nightbirds
CD2 (bonus tracks)
01 Forever Gone (demo)
02 Harbour Lights (demo)
03 Slow Red Dawn (demo)
04 Sanitorium Blues (instrumental)
05 Nightbirds (demo)