99.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 23.06.2017

Label: XL RECORDINGS

XL RECORDINGS

‘OK COMPUTER OKNOTOK 1997 2017’ to nowe wydawnictwo Radiohead, ukazujące się z okazji jubileuszu dwudziestolecia wydania ich trzeciej, przełomowej płyty ‘OK COMPUTER’.


Oprócz oryginalnych dwunastu kompozycji, które w 1997 roku znalazły się na płycie, na ‘OK COMPUTER OKNOTOK 1997 2017’  można także znaleźć osiem nagrań pochodzących ze stron B singli oraz spełnienie marzeń kolekcjonerów twórczości ekipy Thoma Yorke'a, utwory: ‘I Promise’, ‘Lift’ i ‘Man Of War’. Te trzy nagrania pochodzące z czasów ‘OK COMPUTER’, po raz pierwszy ujrzały światło dzienne właśnie za sprawą nowego wydawnictwa. Cały materiał z ‘OK COMPUTER OKNOTOK 1997 2017’ został poddany nowemu remasteringowi, wykonanemu wprost z oryginalnych analogowych taśm matek.


Do utworu ‘I Promise’ powstał nakręcony w Warszawie teledysk, którego reżyserem jest Michał Marczak, wcześniej odpowiedzialny za obraz do ‘Identikit’ z ‘A Moon Shaped Pool’, a także teledysk do ‘Beautiful People’ Marka Pritcharda z udziałem Thoma Yorke'a. W teledysku można nie tylko zobaczyć nocne warszawskie krajobrazy widziane oczami pasażera autobusu, ale także Agatę Buzek, która jest jedną z bohaterek.

 

‘I Promise’

YouTube


Wyprodukowany przez Nigela Godricha ‘OK COMPUTER’, nagrywany był na przełomie 1996-1997 roku, a większość sesji nagraniowej miała miejsce w historycznej posiadłości St Catherine's Court. Na tym albumie grupa odeszła od gitarowych dźwięków, z których byli znani do tej pory, zastępując je eklektyczną muzyką o wielowarstowych, gęstych aranżacjach i abstrakcyjnych tekstach, wyznaczając nowy początek muzycznych poszukiwań Radiohead. Płyta okazała się gigantycznym sukcesem na całym świecie, sprzedając się w nakładzie 4,5 miliona egzemplarzy.

'Man Of War'

YouTube


Tracklista:

LP 1
A1. Airbag
A2. Paranoid Android
A3. Subterranean Homesick Alien
B1. Exit Music (For A Film)
B2. Let Down
B3. Karma Police
LP 2
A1. Fitter Happier
A2. Electioneering
A3. Climbing Up The Walls
A4. No Surprises
B1. Lucky
B2. The Tourist
LP 3
A1. I Promise
A2. Man Of War
A3. Lift
A4. Lull
A5. Meeting In The Aisle
B1. Melatonin
B2. A Reminder
B3. Polyethylene (Parts 1 & 2)
B4. Pearly*
B5. Palo Alto
B6. How I Made My Millions