44.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 27.02.2012

Label: DYSTRYBUCJA

Jak sama nazwa wskazuje, The Asteroids Galaxy Tour bardziej niż zespołem są wielonożną, ciągle ewoluującą, imprezową maszyną będącą w ciągłym ruchu.


Teraz, ponad dwa lata od fizycznego ukazania się debiutanckiej płyty,  The Asteroids Galaxy Tour powraca z albumem Out Of Frequency, mającym te same wibracje, które uczyniły debiut tak obiecującym. Nagrywany prawie rok, jest kolejnym logicznym krokiem w muzycznej ewolucji jego założycieli Larsa Iversena i Mette Lindberg. Po przekształceniu zespołu w stworzony do celów koncertowych swojego rodzaju ruchomy kolektyw, obaj wrócili do macierzystej Kopenhagi, by utrwalić pomysły muzyczne, które wisiały w powietrzu po miesiącach spędzonych w trasie. Pracując w studiu Iversena - będącym prawdziwym muzeum instrumentów i klasycznego sprzętu - tworzyli kolekcję piosenek, które były ścieżka dźwiękowa wyimaginowanego filmu o tematyce szpiegowskiej. Nie chcieliśmy zanudzać ludzi naszymi prywatnymi wspomnieniami - mówi  Iversen. Chcieliśmy stworzyć muzykę o prawdziwie filmowej jakości. Piosenki, w których występują postacie, które wcale nie muszą być nami. Piosenki ze złymi facetami, bohaterami i kochankami.
Od momentu, gdy w 2008 roku zaistnieli w świadomości publicznej dzięki debiutanckiemu albumowi Fruit (z którego pochodziły singlowe Around The Bend i The Golden Age), podróżowali z koncertami na całym świecie udowadniając, że są jednym z najbardziej niekonwencjonalnych i wyjątkowo oryginalnych koncertujących zespołów na tej planecie. W przeciwieństwie do wielu współczesnych skandynawskich zespołów (które podchodzą do muzyki pop wręcz z chirurgiczną precyzją), wizja popu w wykonaniu The Asteroids Galaxy Tour jest bardziej kalejdoskopowa, z luźnym podejściem. Symfoniczne zderzenie wielkich popowych melodii, rozrastającej się sekcji dętej, retro-syntezatorowych ozdobników i epickich beatów. Inspirowanych wszystkim, od ścieżek dźwiękowych filmów z gatunku blaxploitation, do muzyki Primal Scream, The Asteroids Galaxy Tour ewoluowało od projektu przyjaciół nagrywających swoje pomysły w sypialni, do psychodelicznego bigbandu z przyszłości.
By stworzyć piętnaście utworów na Out Of Frequency, Iversen i Lindberg spędzili większą część roku gromadząc piosenki i bawiąc się dźwiękami. Pławiąc się w wolności, bez narzuconego wcześniej celu. Jedynym kryterium było to, aby im samym się podobało. Inspirując się klasycznymi bigbandami, psychodelicznymi telewizyjnymi duńskimi programami dla dzieci z lat siedemdziesiątych, dawnymi płytami Parliament, Iversen i Lindberg stopniowo szlifowali swoją wizję pop noir - muzyki, która dzięki sprytnym  brzmieniowym trikom, jest w jakimś stopniu zarówno klasyczna co futurystyczna. Z Larsem w roli producent oraz grupą przyjaciół i współpracowników z Kopenhagi, przefiltrowani przez studio, stworzyli liczne warstwy instrumentów dętych i perkusyjnych. W efekcie powstało ponad dwadzieścia nowych utworów, z których wyłonił się Out Of Frequency.Rezultatem jest album będący kosmicznym połączeniem stylów i nastrojów. Przynoszący na myśl wszystko, od Nancy Sinatry po Becka, Out Of Frequency jest wspaniale bałaganiarski. Od wypełnionego instrumentami dętymi, imprezowego Heart Attack, do psychodeliczno-popowych udziwnień, z których dumni byliby Pizzicato Five (Fantasy Friend Forever). When It Comes To Us z dumną i figlarną partią wokalną Lindberga, jest w takim samym stopniu pompatycznie taneczny, co w stylu dziewczęcych zespołów z lat sześćdziesiątych. Zaś Theme From 45 Eugenia i Out Of Frequency to najfantastyczniejsze funkowe rzeczy, jakie zespół nagrał do tej pory. Płyta sama w sobie może stanowić jedną długą dźwiękową przygodę, jednak każdy utwór stanowi również wartość samą w sobie. Dla Iversena i Lindberga, dwóch przyjaciół tworzących razem muzykę od niemal dekady, zespół jest zawsze ewoluującym podmiotem. I choć obydwaj stanową trzon, zespół nie jest i nigdy nie był duetem. The Asteroids Galaxy Tour stało się podróżującą grupą przyjaciół, tak jak ich muzyka, wymykająca się tradycyjnym definicjom. Obecne koncertowe wcielenie grupy składa się z sześciu osób - w tym dwóch grających na instrumentach dętych - którzy mają upodobanie do zmieniania instrumentów w każdej chwili. Dla Lindberga - samozwańczego władcy zespołu - zabawa i okazjonalny ból tworzenia muzyki z The Asteroids Galaxy Tour, jest niczym kosztowanie czegoś pysznego. To jest jak wybieranie lodów, ja po prostu nie mogę tylko sięgać po dwa smaki. Chce spróbować je wszystkie. Tak samo odbieram naszą muzykę. Musimy grać we wszystkich smakach.