44.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 25.11.2013

Label: NAIVE

NAIVE

Po piętnastu latach bycia na scenie, występach na pięciu kontynentach i ponad dwustu tysiącach sprzedanych płyt na koncie, Dub Inc powraca z nowym albumem zatytułowanym Paradise. Następca Hors contrôle z 2010 roku, powstał w Studio Contrepoint we francuskim Orleanie, a za konsoletą stanął Benjamin Jouve.


Do nagrania albumu Dub Inc zaprosili kilku wyjątkowych gości. Jest wśród nich Skarra Mucci, którego głos można usłyszeć w radosnym They want. Inni goście to Meta Dia i Alif Naaba, którzy wzięli udział w nagraniu pogodnie kołyszącego się Enfants des ghettos, a także Jah Mason którego słychać w intrygującym Only Love. Dwie piosenki z najnowszego albumu, Better Run i utwór tytułowy, sympatycy formacji mieli szansę usłyszeć już kilka miesięcy temu za sprawą wydawnictwa Dub Inc Summer Mix 2013.

Każdy, kto miał szczęście oglądać Dub Inc na żywo, widział tłum zlany potem, słuchał  ekstatycznych dygresji i doświadczał ich zaraźliwego poczucia humoru. Jednak błędem nowicjusza byłoby sprowadzanie tych niestrudzonych globtroterów tylko do roli muzyków skłaniających publiczność do szaleństw. Dub Inc lubi mydlić ludziom oczy. Choć mogłoby się wydawać, że osiągając status zespołu kultowego mają prawo osiąść na laurach, ich niepokorny duch każe im pracować nad nowymi projektami. A także wkraczać na nowe terytoria, na przykład próbując zanurzyć się w świat produkcji filmowej. W zeszłym roku opublikowali film dokumentalny Rude Boy Story, będący spojrzeniem na dotychczasową karierę zespołu, a jego oryginalny charakter zaskoczył zarówno kinomanów, jak i twórców filmowych. Grupa zbudowała swoją muzyczną tożsamość mieszając gatunki. Dub Inc tyle samo wziął z klasycznego reggae, co z muzyki świata, stając się wzorcem na współczesnej niezależnej francuskiej scenie reggae. Podczas ostatniej trasy odwiedzili około trzydzieści krajów, a ich cztery dotychczasowe albumy są doskonałą mieszanką różnorodnych wpływów oraz ciekawej własnej produkcji, dobrego rzemiosła wykonawczego i kreatywności. W listopadzie ruszają z kolejną turą koncertów, podczas której będą promowali swój piąty, najnowszy album Paradise.

'Chaque nouvelle page'
http://www.youtube.com/watch?v=JjwQudZdL1s&feature=youtu.be

Cały album 'Paradise'

YouTube