29.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 02.06.2014

Label: DYSTRYBUCJA

 

WAFP 
Poetry About The Point od pierwszych chwil magnetyzuje przedziwnym klimatem: złowrogim, pełnym niepokoju, popłochu, ale i pewnej bajkowości, odrealnienia.(...) 
Zestaw jedenastu utworów, trwających łącznie blisko godzinę, zapewnia wrażenia trudne do opisania.(…) 
Poetry About The Point to płyta wyjątkowa w swojej klasie. Jej emocjonalność i plastyczność jest całkowicie niepodrabialna. Nie wypada nie znać. 


T-Mobile Music

Piosenki zespołu wyróżnia przede wszystkim wielka klasa aranżacyjna. To nie są formalnie złożone numery, ale tak pięknie rozpisane na poszczególne instrumenty, że wprost trudno się w nich nie zakochać. (…)Hanimal gra pięknie i emocjonalnie, a w dodatku zmyślnie aranżuje swoje utwory. Delikatna muzyka, na mało subtelne czasy. 

Gazeta Wyborcza 
Na "Poetry About The Point" sporo jest emocji i uniesień, trochę egzaltacji i mroku. Ale jeśli to piosenka poetycka, to z innej bajki niż zdążyliśmy się do tego w Polsce przyzwyczaić.(…) 
…..Hanimal ma też coś do zagrania. Akustyczne, folkowe instrumentarium, ale jednocześnie gęste, pokręcone aranżacje, progrockowe wycieczki gitary i sekcji rytmicznej i chętnie eksponowane brzmienie skrzypiec sprawiają, że grupa przypomina kapele z przełomu lat 60. i 70. - Fairport Convention z Sandy Denny czy The Pentangle z Jacqui McShee. 

Tegosłucham.pl  
Pięknie im ten debiut wyszedł, pełen poruszającej melancholii, magii i wdzięku. Rzadko można usłyszeć zespół, który tak spokojnym graniem potrafi wciągnąć słuchacza do swojego świata. 

Laboratorium Muzycznych Fuzji 
Hanimal rozbrzmiewa pełną barwą i skalą możliwości instrumentalnych, chociaż te są wykorzystywane na dystans. Nie ma mowy, aby forma była przytoczona nadmiernymi środkami. Panuje bezpieczny minimalizm, w którym każdy dźwięk tworzy swoją historię, opowiedzianą jakby nie do końca, ale do końca opowiedziana być nie musi. Ważne, aby tworzyła jednorodną, spójną całość o unikatowym brzmieniu – a tak się na tej płycie dzieje. To właśnie owiana tajemnicą nostalgia każdej z kompozycji budzi tak duże zainteresowanie, które rozwijane jest oszczędnie wprowadzanymi partiami poszczególnych instrumentów. Minimalizm nie zawsze jednak jest tu przewidywalny i często nieoczekiwanie zbacza na ścieżkę istnych psychodelii.  
  
Uwolnij muzykę.pl 
Przy obcowaniu z “Poetry About The Point” można odnieść wrażenie, że zawarta na nim muzyka pochodzi z całkiem innego świata – ze świata zjaw i duchów, gdzie wszystko jest nadzwyczajne i niematerialne. 

Tracklista:
  1.  Stories of chivalry & passion  6’37” 
  2.  Three mirrors 5’28” 
  3.  Bajkit 4’52” 
  4.  Violet inviolate 3’35” 
  5.  Alone 4’15” 
  6.  As I walked 5’33” 
  7.  Certain amount of Power 6’46” 
  8.  Close the valves 5’27” 
  9.  The sky rushes 6’07” 
10. You stand uphill 3’37” 
11. High up there 6’19”