69.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 19.05.2014

Label: WARP

WARP

Reachy Prints to dziesiąty album w dorobku Plaid. Album potwierdza pozycję Plaid jako jednej z najważniejszych formacji na niezależnej scenie elektronicznej, wykorzystującej w swojej twórczości najnowsze zdobycze techniki w dziedzinie syntezy dźwięku, zachowując przy tym charakterystyczną dla ich dotychczasowej twórczości emocjonalność. 

 

Po 25-ciu latach występowania pod szyldem Plaid, Andy Turner i Ed Handley pozostają innowatorami na swoim polu.

 

Turner i Handley kontynuują swoją tradycję współpracy z różnorodnymi muzykami – od Björk, przez London Sinfonietta, aż po Southbank Gamelan Players – a także artystami i innowatorami muzycznej technologii. Niedawno wzięli udział w kampanii Kickstarter promującej produkty Mogees Bruno Zamborlina, które za pomocą małego urządzenia podłączonego do telefonu, pozwalają zamienić każdy przedmiot w muzyczny instrument. Gadżet Mogees ma szansę stać się elementem ich scenicznych występów, pokazujących przywiązanie do aspektu wizualnego, które rozpoczęło się za sprawą współpracy z Bobem Jarocem, co zostało uwiecznione na DVD Greedy Baby (2006).

Szata graficzna płyty Reachy Prints została przygotowana we współpracy z Erikiem  Studerem, artystą tworzącym instalacje. Jak sam mówi: fotografia przedstawia osobiste odbicie po radykalnym doświadczeniu. Są dwa elementy, które uzupełniają się wzajemnie. Rentgenowskie zdjęcie mojej głowy zatrzymuje moment, gdzie moje życie zostało podzielone na „przed” i „po”. Przez nie można zobaczyć moją znajomą okolicę, co stanowi kontynuację. Połączenie tych dwóch obrazów zakłada nowy punkt startowy w życiu.

Od strony muzycznej Reachy Prints jest podróżą do tajemnego świata, z brudnymi, mechanicznymi tunelami Wallet i Ropen oraz przepastną radością Hawkmoth i OH. Iskrzącego się za sprawą Matin Lunaire, a napędzanego melodiami Liverpool Street. Na Reachy Prints Plaid rozwijają swoje umiejętności starannego pielęgnowanego brzmienia, ukazując przy tym swoje najbardziej ukryte i złożone dobra.

Tracklista:

STRONA  A:

1. OH

2. Hawkmoth

3. Nafovanny

4. Slam

STRONA  B:

1. Wallet

2. Matin Lunaire

3. Tether

4. Ropen

5. Liverpool St


'Wallet'

YouTube