89.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 10.03.2017

Label: EPITAPH

EPITAPH

Cameron Avery pojawił się jako nowy typ artysty śpiewającego nocne ballady, tworząc ponadczasową, romantyczną, ambitną muzykę dla współczesności.

 

Wykorzystując swoją uduchowioną inteligencję, sprytne aranżacje i głęboki, zachrypły baryton, sięga po mroczną energię i poczucie humoru spod znaku Nicka Cave'a, Scotta Walkera, czy Tindersticks, by z gracją poruszać się po cienkiej linii dzielącej to, co wrażliwe i czcigodne.

 

Wywodzi się z rockowej garażowej sceny australijskiego Perth pierwszej dekady nowego wieku,  gdzie zaczynał jako perkusista w zespole Pond. I choć zdobył muzyczne podstawy grając z kolegami, to jednak cały czas poszukiwał własnej kreacji. Ośmielony przez przyjaciela, Kevina Parkera z Tame Impala, w 2007 roku rozpoczął pracę nad solowym projektem The Growl, wydając EP-kę i album, wypełnione agresywnym, zniekształconym psychodelicznym rock'n'rollem. Gdy Parker zaprosił go do składu Tame Impala, by w 2013 roku wyruszył z zespołem w trasę jako koncertowy basista, Avery zgodził się zanurzyć w psychodeliczno-rockowe dźwięki zespołu, jednak nie przestał myśleć o swojej muzycznej tożsamości i dalej podążał za swoją muzą.

Podczas przerwy w trasie, postanowił udać się do Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć pracę nad swoim solowym albumem. Osiedlił się w Los Angeles, gdzie Jonathan Wilson, muzyk i producent Echo Park, zachęcił go by skupił się na swoim barytonowym głosie, będącym przeciwstawieniem nieokreślonych partii wokalnych The Growl. Nie była to jakaś wzniosła idea, do której aspirował, ale odkąd wyzwanie zostało rzucone, postanowił mu sprostać.

Melancholijna męskość jest zapisana w DNA ‘Ripe Dreams, Pipe Dreams’. Od klasycznej gitary w otwierającym album ‘A Time And Place’, przez demonicznie orkiestrowy ‘Do You Know Me By Heart?’, po wystrzałowy ‘Dance With Me’. W ‘Big Town Girl’ tak samo naturalnie sięga po emocjonalną stronę twórczości Leonarda Cohena, jak agresywną dumę Bad Seed i rutynę Cramps w ‘Watch Me Take It Away’. Cały czas mrucząc refren „Baby, it’s you” w kończącym album ‘C’est Toi’, Avery jest mistrzem pijanego tańca na linie. Obecnie, mieszkając w Nowym Jorku, kontynuuje swoje poszukiwania ostatecznych wrażeń nakreślonych z nowego punktu widzenia.

 

 

Tracklista:

 

1. A Time and Place

2. Do You Know Me By Heart

3. Dance With Me

4. Wasted On Fidelity

5. Big Town Girl

6. Disposable

7. The Cry Of Captain Hollywood

8. Watch Me Take It Away

9. An Ever Jarring Moment

10. C’est Toi (extended)