42.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 02.11.2009

Label: GUSSTAFF RECORDS

Gusstaff Records wydaje na licencji nową płytę amerykańskiego zespołu, do niedawna jednej z głównych gwiazd kultowej wytwórni Touch & Go.

Gdy w 1998 roku rozwiązała się formacja Three Mile Pilot z San Diego, jej członkowie założyli 2 nowe grupy: jedna to popowy Pinback, druga to Black Heart Procession, któa stała się fenomenem mrocznej, melancholijnej muzyki niezależnej.
W ciągu 10 lat ukazało się 5 albumów (głownie dla Touch & Go) na których zespół zdefiniował swoje własne, niepowtarzalne, mroczne brzmienie. Melancholijne ballady łączą z rockową energią, bywają porównywani do Nicka Cave'a, Toma Waitsa, Leonarda Cohena czy Calexico i trzeba przyznać, że nie są to porównania bezpodstawne. Trzonem zespołu od początku są Pall Jenkins i Tobias Nathaniel, którzy do poszczególnych płyt dobierali różnych muzyków.
Nowa, szósta już płyta, zatytułowana po prostu "Six" przynosi pełne emocji mroczne ballady o odrzuconej miłości i zatraconych duszach oraz pełne pasji energetyczne pozostające na długo w pamięci hity, z religijnymi alegoriami i często destrukcyjnymi treściami...
Tak Rafał Księżyk pisał w Dzienniku o poprzedniej płycie "The Spell":
"...Ich ballady pełne są smaczków estetyki americana niczym z najlepszych utworów Lambchop, melancholijnym wdziękiem konkurować mogą z Tindersticks, a mroczną pasją dorównują songom Nicka Cave'a. Tyle, że przy tym wszystkim Black Heart Procession pozostają sobą. W ich piosenkach koloryt Południa spotyka klimat niczym z berlińskiego kabaretu, a wszystko to unosi rockowy nerw. Cztery lata temu wydali swe arcydzieło Amore del Tropico, ale na początek znajomości The Spell sprawdzi się znakomicie..."

Tracklista:
1. When You Finish Me (3:31)
2. Wasteland (4:07)
3. Witching Stone (3:35)
4. Rats (3:57) - http://temporaryresidence.com/mp3s/black-heart-procession-rats.mp3
5. Heaven and Hell (4:28)
6. Drugs (2:55)
7. All My Steps (4:07)
8. Forget My Heart (4:30)
9. Liar's Ink (5:07)
10. Suicide (3:54)
11. Back To The Underground (4:00)
12. Last Chance (4:14)
13. Iri Sulu (4:30)videoclip do utworu Wichting Stone: http://www.youtube.com/watch?v=kN8_B5SBMiM
http://www.theblackheartprocession.com
http://www.myspace.com/theblackheartprocession