64.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 09.06.2014

Label: CITY SLANG

Sylvan Esso wcale nie miało być zespołem. Amelia Meath napisała piosenkę Play It Right  i wykonywała ją ze swoim triem Mountain Man. Wtedy spotkała Nicka Sanborna, elektronicznego producenta występującego pod pseudonimem Made Of Oak.


Poprosiła go, aby przerobił jej muzykę na swój sposób. Ten stworzył remiks, jednak czuł, że to nie powinna być tylko jednorazowa współpraca. Ze wszystkich piosenek, nad którymi kiedykolwiek pracował, Sanborn miał poczucie, że tym razem dodając coś od siebie do surowego materiału, niczego go nie pozbawił. Podczas wymiany plików przez internet zrozumiał, że znalazł nowego współpracownika. Chociaż wcale go nie szukał. 

Meath poczuła to samo. Na przełomie 2012/2013 roku Sanborn i Meath zebrali się w Durham, N.C., dawnym fabrycznym mieście, gdzie można tanio wynająć mieszkanie i dobrze zjeść. To wtedy Sylvan Esso stało się zespołem. Rok później ich debiutancki album – będący zbiorem żywych, uzależniających utworów o cierpieniu i miłości, mroku i wybawieniu – pojawia się niczym oczekiwany popowy balsam. Pełen wyrafinowanych popowych utworów, nie naznaczonych jednak arogancją. Są uzależniające, ale w żadnym razie nie skażone banalnością. Jest w nich zmysłowość i seksualna deprawacja. Tęsknota i zamiłowanie do wędrówek. Nostalgia i bezpośredniość. Sylvan Esso przyznaje, że świat jest pełen problemów, które są powodem do śpiewania i tańczenia. Bo tylko tak można sobie z nimi poradzić. 

'Play It Right'

YouTube


Tracklista:

A1. Hey Mami

A2. Dreamy Bruises

A3. Could I Be

A4. Wolf

A5. Dress

 

B1. H.S.K.T.

B2. Coffee

B3. Uncatena

B4. Play It Right

B5. Come Down