64.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 22.11.2010

Label: YA BASTA

YA BASTA

10 lat po ukazaniu się debiutanckiej płyty „La revancha del tango" zespół, który zrewolucjonizował zmysłową muzykę i taniec z Argentyny proponuje swój trzeci album, „Tango 3.0". Po pkilku miesiącach ukazała się wersja specjalna wzbogacona o dodatkowy dysk z remiksami.

Gotan Project, trio założone przez Philippe'a Cohena Solala, Eduardo Makaroffa i Christpha H. Mullera, dokonało rzeczy w równym stopniu obrazoburczej dla ortodoksyjnych miłośników tanga, jak i przełomowej dla tego gatunku. Łącząc elektronikę z muzykę, która sto lat temu narodziła się w portowych spelunkach Buenos Aires, a z czasem wyszlachetniała i zadomowiła się na salonach (cokolwiek przy tym kostniejąc), Gotan Project nadali tangu nowoczesne brzmienie i wprowadzili je do najmodniejszych klubów na całym świecie, a tym samym - w XXI wiek. „La revancha del tango" (2000) stała się płytą przełomową w tym względzie i nie bez kozery w wielu sumujących ostatnią dekadę ankietach - np. w „The Guardian" - znalazła się w pierwszej setce najważniejszych płyt . Płyta brzmiała świeżo i porywająco i nic dziwnego, że wkrótce po jej ukazaniu się tango stało się dla młodzieży z przełomu wieków równie modne - i „cool" - jak dla ich dziadków ponad pół wieku temu.
Drugi album Gotan Project, „Lunatico" (2006) oferował bardziej żywą i organiczną, tzn.- mniej zmodyfikowaną elektronicznie wersję tanga, ale za to ciekawie wzbogaconą elementami jazzu. To było nie mniej ważne i nowatorskie wydawnictwo niż „La revancha del tango", które to obie pozycje zdążyły zrodzić cały szereg mniej lub bardziej udanych imitacji. Gotan Project jest jednak nie do pobicia w swym boisku i mając za sobą dwa miliony egzemplarzy sprzedanych płyt i ponad 400 koncertów na całym świecie (Polski nie wyłączając), bez trudu na nowej płycie potwierdza swoje mistrzostwo i prymat nad konkurencją.
Nowy album, „Tango 3.0", imponujący swym rozmachem produkcyjnym i iście filmowym wizjonerstwem, to muzyczny dziennik epickiej podróży wędrownej trupy muzyków z Buenos Aires do kolebki bluesa w delcie Missisipi, do stolicy country, jakim jest Nashville i do zaułków Nowego Jorku, gdzie rozbrzmiewa hip-hop. „Tango 3.0" to dla wszystkich fanów bilet na tę podróż.

CD1- Original Album01- Tango Square
02- Rayuela
03- Desilusión
04- Peligro
05- La Gloria
06- Mil Millones
07- Tu Misterio
08- De Hombre a Hombre
09- El Mensajero
10- Panamericana
11- Érase una vezCD2- Mix CD by Gotan Project: Tango 3.0 Mixtape1. De hombre a hombre (Nicolas Repac rmx)
2. Rayuela (Daniel Haaksman rmx)
3. Peligro (Lagartijeando rmx)
4. La gloria (El Remolon rmx)
5. Diván
6. Santa María (del Buen Ayre) (Demus rmx)
7. Inmigrante
8. La gloria (3Fulanos feat rmx feat Magnus Mefisto rmx produced by MÄUSS)
9. La gloria (Bert on Beats rmx)
10. Santa María (del Buen Ayre) (Aaron Jerome final subtract rmx)
11. Panamericana (The Count & Sinden Caravan of courage remix)
12. La música de siempre
13. Panamericana (Michel Cleis rmx) part 1
14. La Gloria (Poirier rmx)
15. Panamericana (Michel Cleis rmx) part 2
16. Esclava del amor