49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 14.05.2012

Label: WARP

WARP

The Ghost In Daylight to czwarty album Gravenhurst, nagrany dla wytwórni Warp Records. Za nazwą Gravenhurst, kryje się kompozytor, multiinstrumentalista i producent z Bristolu, Nick Talbot.


The Ghost In Daylight to pod względem brzmieniowym, jego najbardziej różnorodny album z dotychczasowych. Ascetyczne, akustyczne piosenki ułożone są obok gęstych strukturalnie utworów, stworzonych przy użyciu Mellotronu, Optigona i starych syntezatorów. Promujący album utwór The Prize, jest mroczną medytacją na temat powracających tematów Gravenhurst, jakim są przymus, poniżenie, a także możliwość transcendencji. Przynosi przy tym jeden z najlepszych tekstów Nicka do tej pory: as the house lights turn/reveal cigarette burns and the tide line/of last night's cries of despair/that emanate from the underpass and echo back to anywhere/still the ties that bind us blind us to the emptiness of the prize... Jednak atmosfera zagrożenia jest równoważona przez podniosłą melodię wokalu, rozwijające się harmonie i majestatyczne smyczki. Do tej pory unikałem używania instrumentów smyczkowych, bo wydawało mi się to tanim sposobem na manipulowanie emocjami słuchacza. „To jest smutna piosenka, to użyjmy wiolonczeli". W efekcie może to brzmieć pompatycznie a nie epicko. Gdy stworzyłem „The Prize", uznałem, że tym razem mogę to zrobić.
W ciągu sześciu zaskakujących albumów, przemierzając różne gatunki, Nick Talbot wypracował i zachował unikalną tożsamość. Podoba mi się pomysł, żeby słuchanie Gravenhurst, było aktywnym, a nie pasywnym doświadczeniem. Piosenki dają wskazówki i dają mapę do miejsca, które jest częściowo znane, a częściowo otwarte na konstruowanie przez słuchacza wedle własnego życzenia.