59.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 16.04.2012

Label: GUSSTAFF RECORDS

Nowoczesny folk naciera z Ameryki i Wielkiej Brytanii dużymi... drżeniami! Trembling Bells to kwartet z Glasgow łączący tradycyjne, wyspiarskie granie z rockiem. Bonnie 'Prince' Billy (prawdziwe nazwisko Will Oldham) już jest od lat uznanym amerykańskim songwriterem, zwanym wręcz „bardem Americany" i tworzy zarówno solo jak i z innymi artystami. Ma np. na koncie współpracę z Johnnym Cashem.


Trembling Bells dotąd nie był znany w szerokim świecie muzyki alternatywnej, choć status jaki uzyskał na Wyspach przez cztery lata bardzo płodnej twórczości, jest do pozazdroszczenia. Minął niespełna rok od premiery poprzedniego albumu "The Constant Pageant", a już niespokojny duch twórczy zdążył połączyć artystów o podobnej wrażliwości muzycznej, mimo że oddzielonych tysiącami kilometrów. W dzisiejszych czasach podróżowanie po świecie nie stanowi jednak dużej przeszkody w spełnianiu różnych pomysłów. Alex Neilson z Trembing Bells w 2005 r. brał udział we wspólnym projekcie No Earthly Man szkockiego artysty Alasdaira Robertsa, którego producentem był właśnie Bonnie "Prince" Billy. Tak rozwinęła się przyjaźń pomiędzy uczniem a mentorem i pochodzący z Leeds Neilson zaczął "pobierać" nauki w kapeli Willa Oldhama.

Na "The Marble Dawns" dochodzi do fuzji niezwykłej wręcz chemii - uczciowość i czułość muzyczna dopełnia dzieła z doskonalym warsztatem, wynikającym też z powyższego oraz oczywiście wykształcenia muzycznego muzyków. Wisienką na torcie jest przepiękny głos Laviniii Blackwall.Tytuł albumu zostal zainspirowany hipnotyzującym, psychodelicznym kolorytem pejzażem klifu nad Oceanem Spokojnym. Odniesienia do twórczości Boba Dylana są zamierzone, już sam "Prince" Billy zwany jest jego współczesnym wcieleniem, natomiast Alex Neilson starał się upodobnić brzmienie pianina i basu do dylanowskiego.

Wśród dziewięciu kompozycji, znajduje się cover "Lord Bless All", którego autorem jest Robin Gibb.

Tracklista:
1. I Made A Date (With An Open Vain)2. I Can Tell You're Leaving3. Ferrari In A Demolition Derby4. Ain't Nothing Wrong With A Little Longing5. Excursions Into Assonance6. Every Time I Close My Eyes (We're Back There)7. Love Is A Velvet Noose8. My Husband's Got No Courage In Him9. Riding10. Lord Bless All