37.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 31.05.2010

Label: GUSSTAFF RECORDS

Dwa lata po wydaniu "Ten Stones", Wovenhand i Glitterhouse ponownie łączą siły. Dzięki temu na nasz rynek trafia najnowszy materiał grupy - album "The Threshingfloor". Lider zespołu David Eugene Edwards, pierwotnie traktował Wovenhand jako projekt poboczny, wciąż współtworząc legendarny zespół 16 Horsepower.

Tymczasem nowa formacja stworzyła rozponzawalny styl i odniosła sukces, a każdy kolejny album był wydarzeniem. Wovenhand łączy songwriting z alternative-country, jednocześnie zaskakując wolnością tworzenia i przekraczaniem granic. Mamy więc niepokojące i nierzadko drapieżne ballady z przetworzonym wokalem Edwardsa, charakterystyczne banjo i transową energię, kojarzącą się z pieśniami Indian Ameryki Północnej. Nie jest to łatwa muzyka, ale jej temperament i duchowa głębia porywa.
Przy najnowszym albumie, Wovenhand wrócił do pracy z producentem i inżynierem dźwięku Robertem Ferbrache, który wspomagał formację 16 Horsepower i który prowadzi Absinthe Studios w Colorado (USA).Muzycy:David Eugene Edwards (vocal, gitara, banjo)
Pascal Humbert (bas)
Ordy Garrison (perkusja)
oraz gościnnie:
Peter Eri (flet)Tracklista:01. Sinking Hands
02. The Treshingfloor
03. A holy Measure
04. Raise Her Hands
05. His Rest
06. Singing Grass
07. Behind Your Breath
08. Truth
09. Terra Haute
10. Orchard Gate
11. Wheatstraw
12. Denver Citywww.glitterhouse.com
http://www.myspace.com/wovenhand