84.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 25.10.2010

Label: BEGGARS BANQUET

BEGGARS BANQUET

Bardzo bogata i pełna niespodzianek czteropłytowa reedycja jednego z ważniejszych albumów grupy The Fall z 1984 roku - ósmego w dyskografii zespołu z Manchesteru, ale pierwszego nagranego dla Beggars Banquet.

Kierowany przez Marka E. Smitha The Fall działa do dzisiaj i jest jednym z najdłużej działających zespołów, jakie wyłoniły się z punkrockowego zamętu końca lat 70. Smith jest niesłychanie płodnym kompozytorem, dyskografia The Fall jest imponująca - nie tylko ze względu na ilość płyt, ale też ich jakość, która lidera grupy już w latach 80. uczyniła głosem pokolenia gniewnych Brytyjczyków z klasy robotniczej i postacią kultową. Przez The Fall przewinęło się w ciągu z górą 30 lat kilka tuzinów muzyków, ale to nie miało większego znaczenia, bowiem od początku do dzisiaj mózgiem, sercem i duszą zespołu był i jest Smith.
„The Wonderful And Frightening World Of ... The Fall" przyniósł pewną znaczącą zmianę w muzyce The Fall: lekkie wyciszenie dawnej punkowej agresywności i zwrot w stronę bardziej melodyjnych piosenek. To po części wpływ zmiany nastrojów na Wyspach Brytyjskich, ale po części też pojawienie się w ówczesnym składzie grupy wokalistki i gitarzystki Brix z USA, która prywatnie była panią Smith. Album zainaugurował pięcioletni związek The Fall z Beggars Banquet i pozostaje dziełem wybitnym, płytą dziś już w każdym calu klasyczną. Jak przystało na wydawnictwo z cyklu Omnibus Edition, otrzymujemy nie tylko zestaw zremasterowanych nagrań z oryginalnej edycji (dysk 1), ale mnóstwo dodatkowego materiału, który pozwala umieścić ten album w szerszym kontekście twórczości The Fall na tamtym etapie. Tak więc drugi dysk przynosi ówczesne utwory singlowe (także surowe, wcześniej niepublikowane na płytach miksy), dysk 3 - zestaw sesji dla BBC (programów Johna Peela, Davida Jensena, Janis Long), a dysk 4 - dotąd niepublikowany radiowy zapis koncertu The Fall na Pandora's Music Box Festival w Holandii. Rarytas dla fanów i kolekcjonerów.