44.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 16.06.2014

Label: DYSTRYBUCJA

This Is DelaDap to tytuł szóstej płyty wiedeńskiego projektu !DelaDap. Bez wątpienia jest to najbardziej kompletny i dopracowany album w ich dorobku. 


Przynosi dziesięć bogato zaaranżowanych utworów z chwytliwymi refrenami i nieodpartymi rytmami, które równocześnie zachwycają subtelnymi detalami i zaskakującymi zabawami dźwiękiem. 

This Is DelaDap zbiega się także z jubileuszem dziesięciolecia formacji, którą utworzył DJ, producent i muzyk Stani Vana, a która zadebiutowała w 2004 roku ciepło przyjętym przez krytykę albumem Cigani Ruzsa + Angelo. Wprowadzając świeży powiew do klubowo-popowej muzyki, szybko zdobyli uznanie na całym świecie. Z każdą kolejną płytą ich muzyka rozwijała się towarzysząc ludziom na parkietach i zachwycając podczas występów na żywo. Teraz brzmią mocniej i precyzyjniej niż kiedykolwiek do tej pory, co jest także zasługą inżynierów dźwięku i mistrzów miksu:  Heiko Bandascha i Rolanda Hackla, którzy są współarchitektami brzmienia DelaDap od niemal trzech lat.  

This Is DelaDap rozpoczyna I Know, wyjątkowo uroczy utwór, celebrujący radość wynikającą z pojawienia się światła dziennego, podczas gdy w następującym nieco później Tu Es Beaux, zachwycają się nadchodzącą nocą. Ale nie tylko z tych powodów ten album zasługuje na większą uwagę. Wspomniany Tu Es Beaux wspaniale odzwierciedla sposób działania grupy, która czerpie muzyczne inspiracje niemal ze wszystkiego, nadając im jednak własny charakter i dodając do tego tekst w języku angielskim, francuskim i niemieckim. Największą siłą This Is DelaDap jest kompozytorski duet, który tworzą: Stani Vana oraz wokalistka Tania Saedi. Tania nie tylko ozdobiła album niezwykle zmysłowymi partiami wokalnymi, ale także wprowadziła nowe aspekty jej świeżego liryzmu o wielu obliczach. Często zaczynając od prostych pomysłów kołaczących się po głowie Vana, duet rozwija je wznosząc się na niemal filozoficzny pułap – One Goal In The End czy While You Sleep – ani na chwilę jednak nie stając się przy tym nudnymi. Z drugiej strony DelaDap czerpią pełną radość z życia, czego dowodem są takie utwory jak Caravan Of Clouds czy Sky Rocket Tonight. Wprawiają w stan, którzy wręcz zmusza do śpiewania razem z nimi (Cash And Chaos). Prezentują także swoją odę do miasta, które jest tak ważne w historii DelaDap, czyli Wiednia (Vienna), pokazując przy tym obsesję Vana na jego punkcie.

Nagrany przede wszystkim przez koncertowy skład DelaDap, który tworzą Stani Vana – DJ, Tania Saedi – śpiew, Alen Dzambic –  gitara akustyczna, Christof Zellhofer – trąbka i Matthias Auinger – perkusja, z udziałem utalentowanych przyjaciół, This Is DelaDap podtrzymuje tradycję pracy z zewnętrznymi muzykami. Jak wokalistką Yolą Bi, która sprawiła, że utwór Listen Up jest prawdziwą ucztą, pokazującą również jak wspaniałą rękę do kompozycji ma Roland Hackl. Tę przyjemną kolekcję brzmień, rytmów, melodii i słów kończy przygotowany przez N.O.H.A. remiks piosenki One GoalIn The End, tłumaczący dlaczego Vana i spółka nadali swojemu nowemu dziecku tytuł This Is DelaDap


Tracklista:

 

1. One Goal In The End
2. Cash & Chaos
3. Listen Up (Feat. Yola B)
4. I Know
5. I Do
6. While You Sleep
7. Vienna
8. Tu Es Beau
9. Sky Rocket Tonight
10. Caravan Of Clouds
11. One Goal In The End (Philip
N.O.H.A. Balkan-Dub RMX)