74.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 14.05.2012

Label: GUSSTAFF RECORDS

Powrót legendy acid-jazzu (obok US3) z trzypłytowym wydawnictwem. To co w latach dziewięćdziesiątych wyznaczało nowe trendy w okołojazzowym świecie, zostało odkurzone i podane na zremasterowanej tacy, z prawdziwie rarytasowymi dodatkami.


Tab Two to niemiecki zespół acidjazzowy, zbliżony brzmieniem do słynnego Us3. Powstały na początku lat dziewięćdziesiątych, zyskał dobrą renomę i także w Polsce miał wielu fanów. Założycielami grupy byli basista Hellmut Hattler, mający za sobą imponującą krautrockową i jazzową przeszłość oraz młody, utalentowany trębacz Joo Kraus. Pierwszy wyraz nazwy zespołu jest skrótem od "Trumpet and Bass", a "Two" oznacza dwóch wykonawców (reszta muzyki była wykonywana na instrumentach elektronicznych).
Byli obok US3 uznawani za ikony acid-jazzu. Muzycy stworzyli swój niepowtarzalny styl, który określali mianem "Hip-jazz" - połączenie hip-hopu i acid-jazzu. W ich utworach często było słychać typowo hip-hopowy wokal po angielsku, z elementami francuskimi, co było spowodowane znaczącym wpływem amerykańskiej kultury na muzyków w czasie ich młodości, gdyż mieszkali oni w Ulm w amerykańskiej strefie okupacyjnej Niemiec.
Minęła już ponad dekada od ostatniego (ósmego!) albumu "Zzzipp!", a Joo Kraus i Hellmut Hattler pojawili się po raz ostatni razem na scenie w 1999 r. - trąbka, bas, komputer i nieskończona muzyczna energia. Po przeszło siedmiuset występach panowie rozeszli się, by realizować swoje inen projekty. Rok 2012 przyniósł jednak nowe rewelacje, po pierwsze wielki, kocertowy powrót duetu. Tab Two ruszyło w trasę koncertową, na początek po rodzimych Niemczech. Po drugie, muzycy przygotowali nowe wydawnictwo "Two Thums Up", na które składają się trzy płyty CD. Na dwóch znalazły się zremasterowane "thebesciaki", wybrane z całej dyskografii, począwszy od wczesnego "Mind Movie", przez hiciory z "No Flagman Ahead", „Belle Affaire" i „Let It Flow". Na trzecim krążku znajdziemy natomiast niepublikowane dotąd utwory, remiksy oraz coś zupełnie nowego ("The Patient").

Tracklista:
CD1
1-1 No Flagman Ahead1-2 Let It Flow1-3 Reconcile1-4 (There's) Not A Lot1-5 Four Miles To Ulm 1-6 My Horn1-7 Whatchagonnado1-8 Between Us1-9 Heaven's Too High 1-10 Sad News1-11 Spot Of Choice 1-12 20th Century Party Waste 1-13 Enimo Mine   

CD2
2-1 Belle Affaire  2-2 Vraiment Paris  2-3 No Way No War  2-4 Wanna Lay  2-5 Think Tank  2-6 Hip Jazz  2-7 Lieblingslied  2-8 This Beat Goes Boom  2-9 Club Mambo 2-10 Out-O-Fear  2-11 On & On 2-12 Mind Movie

CD3
3-1 The Patient  3-2 No Flagman Ahead (S.I.N Edit)  3-3 Let It Flow II 3-4 Belle Affaire (TRUEBY/TT Edit)   3-5 Vraiment Paris (TT Edit) 3-6 Rot Und Rund  3-7 Get There II (And.Ypsilon Remix) 3-8 This Beat Goes Boom (TT Edit) 3-9 Swingerbride (TT Edit)  3-10 Schubertplatz (TT Edit)