64.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 03.09.2013

Label: SECRETLY CANADIAN DISTRIBUTION

Volcano Choir to pochodzący z Wisconsin amerykański projekt indie rockowy, który stworzyli: Jon Mueller, Chris Rosenau, Jim Schoenecker, Daniel Spack, Justin Vernon oraz Thomas Wincek.


Ci starzy przyjaciele nagrywali i występowali wielokrotnie razem pod różnymi szyldami, jak Collections Of Colonies Of Bees czy Bon Iver. Ich współpraca rozpoczęła się latem 2005 roku (a więc jeszcze zanim Vernon odniósł oszałamiający sukces z Bon Iver), w czasie gdy Collections Of Colonies Of Bees odbyło wspólną trasę z poprzednim zespołem Justina DeYarmond Edison.

Ich pierwsza płyta, Unmap, została zarejestrowana podczas jednego listopadowego weekendu w 2008 roku w studiu Justina i Nate Vernonów w Fall Creek. Powstał album opowiadający o uroku bycia z ludźmi, którzy potrzebują się wzajemnie i którzy mają ochotę robić coś razem. Jest to także dokument stworzony przez muzyków, którzy mają rzadki dar przekształcania swoich pomysłów w autentyczne piękno. Ta konstrukcja loopów, wolnych temp i partii wokalnych w chóralnym stylu, wprawia w stan ciągłego zaskoczenia. Chociaż jest to typowo studyjna produkcja, nie cierpi z powodu cyfrowego przeładowania. W równym stopniu daje oddech, co powoduje ekscytację. Z jednej strony zainspirowany muzyką Davida Sylviana i Steve Reich, z drugiej Mahalii Jackson i Toma Waitsa, pokazuje, że główną siłą napędową dla Volcano Choir jest muzyka sama w sobie. Do której miłość słychać w każdym szczególe Unmap.