32.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: VINYL

Data premiery: 10.11.2017

Label: 4AD

4AD

Przed zbliżającymi się koncertami w Europie i Ameryce Północnej, The Breeders ogłosili swój powrót do 4AD, czego rezultatem jest wpadająca w ucho nowa piosenka ‘Wait In The Car’.

 

Utwór został przygotowany przez klasyczny skład, który był odpowiedzialny za pamiętny album ‘Last Splash’.


YouTube


‘Wait In The Car’ przypieczętowuje gorąco powitany powrót składu, w którym znaleźli się: Kim i Kelley Deal, Josephine Wiggs oraz Jim Macpherson. Członkowie tego kwartetu wrócili na scenę w 2013 roku, by świętować jubileusz dwudziestolecia wydania ich platynowego albumu ‘Last Splash’ i od tamtego czasu spędzali ze sobą czas w studiu pracując nad nowym materiałem.


Dwuminutowy ‘Wait In The Car’ jest przedsmakiem tego nad czym pracowali i pokazuje, że niezmiennie pozostają niezwykle ważnym zespołem.


Utwór pojawi się także na serii 7” wydawnictw. Jedno będzie dostępne podczas nadchodzącej trasy, która rozpocznie się 15 października (wytłoczony na pomarańczowym winylu przyniesie również wersję utworu ‘Archangel’s Thunderbird’ z repertuaru Amon Düül II z 1970 roku, a nagraną ze Steve’em Albinim w Chicago). Druga wersja pojawi się 27 października w wyselekcjonowanych niezależnych sklepach muzycznych (wytłoczona na zielonym winylu, przyniesie cover Devo ‘Gates Of Steel’). Szczegóły dotyczące trzeciej wersji (przynoszącej rozmarzoną wersję Kim utworu ‘Joanne’ Mike’a Nesmitha, która zostanie wytłoczona na czerwonym winylu), będą podane wkrótce. Każda wersja pojawi się w ściśle ograniczonym do 1 500 sztuk nakładzie.


Za szatę graficzną oraz wizualizacje towarzyszące ‘Wait In The Car’, odpowiedzialni są: Chris Bigg (z v23, który pracował z grupą przy wcześniejszych wydawnictwach dla 4AD), a także Martin Andersen. Wspólnie stworzyli teledysk z 800 fotografii.


„Wszystko zaczęło się od cegły” - mówią twórcy obrazu. „Obu nam spodobał się pomysł użycia czegoś ikonicznego, ale trochę banalnego. Stara cegła ma w sobie historię i jest pięknym, surowym obiektem. Zaczęliśmy kolekcjonować ich coraz więcej (niektóre nienaruszone, inne pokruszone) i zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak się od siebie różnią. Każda miała swoją tożsamość.”