49.90 zł
Produkt chwilowo niedostępny

Format: CD

Data premiery: 31.01.2014

Label: GUSSTAFF RECORDS

Berlińska songwriterka powraca z nową płytą. Andrea bywa często porównywana do Marleny Dietrich, nie tylko dzięki unikatowemu brzmieniu głosu, ale także za sprawą poetyckich, melancholijnych i mrocznych tekstów i melodii.  


Nowa płyta została wyprodukowana przez Chrisa Eckmana (Walkabouts, Dirtmusic) a głównym współtwórcą muzyki jest pochodzący z Danii  gitarzysta i songwriter Jesper Lehmkuhl. Tak jak na debiutanckim albumie "Blackbid" w centralnym punkcie pozostaje uwodzicielski głos Andrei, ale muzyczna wizja została jeszcze bardziej rozwinięta. Niemal wszystkie utwory Andrea śpiewa po angielsku, wyjątkiem jest niezwykły cover Davida Bowie "Heroes" - tutaj zaśpiewany po niemiecku ("Helden").

Niemiecki Spiegel tak podsumował tą płytę: "Andrea schroeder w pewien sposób dotrzymuje obietnicy, którą dałą Lana del Ray i nie umiała spełnić"   Wiosną 2014 roku Andrea pojawi się na kilku koncertach w Polsce, a w jej koncertowym zespole pojawi się również dotychczasowy perkusista Hugo Race & The True Spirit - Chris Hughes. 

Tracklista:

01 Dead Man's Eyes 02 Ghosts Of Berlin 03 Until The End 04 Helden 05 Fireland 06 The Spider 07 Where The Wild Oceans End 08 The Rattlesnake 09 Summer Came To Say Goodbye 10 Walk Into The Silence  
http://vimeo.com/80746859