CALEXICO ZAPOWIADA NOWY ALBUM I PREZENTUJE NOWĄ PIOSENKĘ
12.10.2017

CALEXICO ZAPOWIADA NOWY ALBUM I PREZENTUJE NOWĄ PIOSENKĘ

Dziewiąty album Calexico będzie nosił tytuł ‘The Thread That Keeps Us’ i ukaże się 26 stycznia nakładem City Slang.


Album jest rodzinnym portretem grupy z Arizony, który pokazuje ich stylistyczną różnorodność, prezentując nieustającą, nieograniczoną kreatywność i nieprzewidywalność.


Tworząc płytę, wokalista i gitarzysta Joey Burns oraz perkusista John Convertino, znaleźli dla siebie miejsce nie w Arizonie, a w Północnej Karolinie, gdzie pracowali w domowym studiu Panoramic House. W zbudowanym z gruzu i pozostałościach po stoczni - nazywanym przez zespół “fantomowym statkiem” - wspaniałym domu znaleźli przestrzeń, która szybko  przerodziła się w piosenki. Ogromny wpływ na ich twórczość miał także duch Kaliforni. Jego nieskończona dwoistość znalazła odzwierciedlenie w muzyce, dając Calexico nowy kierunek i nową ostrość. Mniej dopieszczony i bardziej odważny niż cokolwiek, co stworzyli do tej pory ‘The Thread That Keeps Us wyznacza nowy standard grupy. Przy pracy nad albumem pomagał im wieloletni inżynier dźwięku i współproducent Craig Schumacher.


Zapowiedzią płyty jest otwierający całe wydawnictwo utwór ‘End Of The World With You’, przynoszący dramatyczny krajobraz, który miał wielki wpływ na nowy album. Napędzany śpiewną melodią i galopującym rytmem utwór, odkrywa mało szablonowy romantyzm w niestabilnych czasach i idealnie oddaje kontrasty pomiędzy jasnością i mrokiem, nadzieją i strachem, które charakteryzują cały album.


‘End Of The World With You’

YouTube


Calexico tworzą: Joey Burns, John Convertino, Martin Wenk, Jacob Valenzuela, Sergio Mendoza, Jairo Zavala Ruiz i Scott Colberg.


Tracklista:

1. End of the World With You

2. Voices in the Field

3. Bridge to Nowhere

4. Spinball

5. Under the Wheels

6. The Town & Miss Lorraine

7. Flores y Tamales

8. Another Space

9. Unconditional Waltz

10. Girl in the Forrest

11. Eyes Wide Awake

12. Dead in the Water

13. Shortboard

14. Thrown to the Wild

15. Music Box