DAN MANGAN NA WALENTYNKI
DAN MANGAN NA WALENTYNKI
DAN MANGAN NA WALENTYNKI
14.02.2018

DAN MANGAN NA WALENTYNKI

Nowy singel ‘Fool For Waiting’ jest klasyczną piosenką miłosną, przeznaczoną na parkiety i ścieżki dźwiękowe dla zakochanych.

 

W ciągu dziesięciu lat, Dan Mangan wyrósł z brodatego dwudziestokilkuletniego trubadura grającego w kawiarniach, na artystę, który ma na swoim koncie radiowe przeboje, muzykę do hollywoodzkich filmów i nagrodę JUNO. Dzisiaj, ten uznany autor piosenek powraca do bogatych, poważnych, sentymentalnych utworów od których zaczynał, jako błyskotliwy wokalista z Vancouver. Na walentynki prezentuje nowy singel - ‘Fool For Waiting’.


YouTube


Fool For Waiting jest o znalezieniu kogoś, dzięki komu poczujemy się mniej szaleni lub przynajmniej kogoś, kto uważa, że ​​twoje szaleństwo jest ujmujące, ponieważ jest prawdziwe i uczciwe. - mówi Mangan. „Niedoskonała miłość nie zawsze jest tak fantastyczna lub magiczna jak dziki romans, ale warta czekania.”.

 

Producentem piosenki jest Simone Felice (Lumineers, Bat For Lashes), zaś całość nagrał i zmiksował Ryan Hewitt (Johnny Cash, Red Hot Chili Peppers). Partie wokalne, fortepianu i perkusji zostały nagrane na żywo przez duet Mangan i Matt Johnson (Jeff Buckley, St. Vincent).


To nagranie wydaje się niedoskonałe, ale w taki miły sposób. - mówi Mangan. „Na końcu jest moment, gdzie zachichotałem. Simonowi to się spodobało, bo nie mógł stwierdzić czy się śmieję czy płaczę.”.


‘Fool For Waiting’ jest następcą popularnej EP-ki 'Unmake' z 2016 roku i kolaboracyjnego  art-rockowego albumu ‘Club Meds’ z 2015. W 2012 roku Mangan zdobył nagrodę JUNO za swój drugi album ‘Oh Fortune’, zaś jego debiutancka płyta ‘Nice, Nice, Very Nice’ była na krótkiej liście nominowanych do nagrody Polaris Music Prize.


Jeszcze w tym roku Dan Mangan wyda swój piąty studyjny album.