DOMINO ZAPOWIADA NOWY ALBUM PROTOMARTYR
DOMINO ZAPOWIADA NOWY ALBUM PROTOMARTYR
DOMINO ZAPOWIADA NOWY ALBUM PROTOMARTYR
12.07.2017

DOMINO ZAPOWIADA NOWY ALBUM PROTOMARTYR

Powtarzającym się wątkiem na czwartej płycie Protomartyr jest niepokój o niepewną naturę rzeczywistości.


Zapowiedziany na 29 września ‘Relatives In Descent’, chociaż nie jest concept-albumem, przynosi dwanaście wariacji na temat niepoznawalnej natury prawdy i egzystencjalnego niepokoju, który często towarzyszy tej nieświadomości. To nie przypadek, że ‘Relatives In Descent’ pojawia się w momencie, gdy dezinformacja i przeinaczone wiadomości stały się codziennością. „Kiedyś myślałem, że prawda jest czymś, co istnieje. Że istnieją pewne wspólne prawdy, jak piękno” – mówi wokalista Protomartyr, Joe Casey. „Teraz zostało to zerodowane. Ludzie nigdy nie byli bardziej sceptyczni i nie ma już wspólnej rzeczywistości. Może nigdy jej nie było.”


Po kilku miesiącach spędzonych w sali prób, ‘Relatives In Descent’ został nagrany w Los Angeles, z Sonny'm DiPerrim (Animal Collective, Dirty Projectors) w roli współproducenta.


‘Relatives In Descent’ zapowiada utwór ‘A Private Understanding’, do którego powstał zainspirowany podróżą Casey'a do Irlandii teledysk.


YouTube


Z kolei w listopadzie Protomartyr rusza w europejską trasę koncertową, podczas której odwiedzą także Polskę. 3 listopada zagrają w klubie Firlej we Wrocławiu, zaś dzień później będzie ich można zobaczyć w warszawskiej Hydrozagadce.


Tracklista:

1. A Private Understanding

2. Here Is The Thing

3. My Children

4. Caitriona

5. The Chuckler

6.Windsor Hum

7. Don't Go To Anacita

8. Up The Tower

9. Night-Blooming Cereus

10. Male Plague

11. Corpses In Regalia

12. Half Sister