DRUGI SINGIEL THE DECEMBERISTS
12.03.2018

DRUGI SINGIEL THE DECEMBERISTS

Zespół prezentuje ‘Once In My Life’ - drugi singiel z ich inspirującego nowego albumu ‘I'll Be Your Girl’, który ukaże się 16 marca nakładem Rough Trade Records.


Utwór jest dostępny w wersji do odsłuchu za pośrednictwem Spotify:
https://open.spotify.com/album/5CqyfEOvsOEmjYzA3EFutj


Korzystając z różnych wpływów (Roxy Music, New Order) i współpracując z nowym producentem, Johnem Congletonem (St. Vincent, Lana del Rey), uznany zespół z Portland w Oregonie poszerzył swoją gamę dźwiękową i odkrył nowe podejścia do tworzenia muzyki.


Gdy twój zespół istnieje 17 lat, nieuchronnie pojawiają się nawyki, którym się poddajesz - mówi Colin Meloy – „Więc tym razem naszą ambicją było po prostu wyjście z naszej strefy komfortu. To właśnie zachęciło nas do pracy z innym producentem i przy użyciu innego studia. Chcieliśmy uwolnić się od starych wzorów i dać sobie pozwolenie na spróbowanie czegoś innego.


 Nowe podejście pozwoliło także na nowe poczucie wkładu i zaangażowania ze strony innych członków zespołu: gitarzysty Chrisa Funka, klawiszowca Jenny Conlee, basisty Nate'a Query'ego i perkusisty Johna Moena.

 

Ponieważ mieliśmy ochotę wszystko wymieszać, wszyscy czuli, że mają głos.”. I na temat ‘Once in My Life’ dodaje: „Graliśmy go podczas trasy, jako folk-rockowy hymn. Jednak wprowadzenie tego zatracającego syntezatora naprawdę przeniosło go gdzieś indziej. Cały zespół przyspieszył i przekształcił tę aranżację.”.