KING KRULE WRACA Z NOWĄ PŁYTĄ
KING KRULE WRACA Z NOWĄ PŁYTĄ
KING KRULE WRACA Z NOWĄ PŁYTĄ
13.09.2017

KING KRULE WRACA Z NOWĄ PŁYTĄ

Jedna z najbardziej znanych postaci na brytyjskiej scenie niezależnej, Archy Marshall, powraca z płytą ‘The OOZ’, będącą oczekiwanym następcą debiutanckiego albumu ‘Six Feet Beneath The Moon’.


King Krule rzuca bezlitosne spojrzenie na Południowy Londyn, przekształcając obserwacje dezorientacji i bólu serca jego młodości, w przenikliwą narrację i poezje, które są zaskakująco uczuciowe i brutalnie piękne.


Na ‘The OOZMarshall ostatecznie przywdziewa koronę poety, malując ponury obraz rozpadającego się miasta.


‘The OOZukaże się 13 października nakładem XL Recordings/True Panther Sounds. Jego zapowiedzią jest nowy singiel ‘Dum Surfer, do którego powstał wspaniały teledysk wyreżyserowany przez Brothera Willisa.


YouTube


Choć początkowo wydaje się to abstrakcyjne, tytuł ‘The OOZdziwnie idealnie pasuje do tego albumu. Jak mówi sam Marshall: „album jest o woskowinie, płynach cielesnych, skórze oraz rzeczach, które wydostają się z nas każdego dnia”. Sprawdza się to jednak także na poziomie metaforycznym - ‘The OOZ reprezentuje nieznane głębiny i horyzonty, gdzie podróżuje samotny umysł, czy to zatapiając się w morzu, czy unosząc się w stronę nocnego nieba. Marshall wydaje się mówić, że to może być bałaganiarskie, niewygodnie, szorstkie, ale potrzebujemy ‘The OOZ by istnieć.


Tracklista:

 

1. Biscuit Town
2. The Locomotive
3. Dum Surfer
4. Slush Puppy
5. Bermondsey Bosom (Left)
6. Logos
7. Sublunary
8. Lonely Blue
9. Cadet Limbo
10.  Emergency Blimp
11.  Czech One
12.  (A Slide In) New Drugs
13.  Vidual
14.  Bermondsey Bosom (Right)
15.  Half Man Half Shark
16.  The Cadet Leaps
17.  The Ooz
18.  Midnight 01(Deep Sea Diver)
19.  La Lune