BRIGHT PHOEBUS WRACA NA PÓŁKI SKLEPOWE
BRIGHT PHOEBUS WRACA NA PÓŁKI SKLEPOWE
BRIGHT PHOEBUS WRACA NA PÓŁKI SKLEPOWE
14.06.2017

BRIGHT PHOEBUS WRACA NA PÓŁKI SKLEPOWE

‘Bright Phoebus’ to noir-folkowe arcydzieło Lali i Mike'a Watersonów z 1972 roku, które przez wiele lat było postrzegane jako jeden z legendarnych zagubionych albumów brytyjskiej muzyki.


Po odejściu The Watersons i Freed od ortodoksyjnej muzyki folkowej, miłość Lali i Mike'a do słów, pozwoliła im stworzyć utwory w sposób, w jaki nie było to możliwe nigdy wcześniej.


Nagrany przez Lalę, Mike'a, a także Normę Waterson, Martina Carthy'ego, Richarda Thompsona, Ashley Hutchings, Dave'a Mattacksa, Tima Harta, Maddy'ego Priora i innych album, jest uznawany za punkt odniesienia dla tego gatunku. Do fanów wydawnictwa zaliczają się: Arcade Fire, Stephen Malkmus, Billy Bragg, Jarvis Cocker, Richard Hawley – ostatni dwaj wykonywali repertuar z tej płyty w 2013 roku podczas Bright Phoebus Revisited.


Teraz, Domino z dumą przedstawia 'Bright Phoebus – Songs By Lal And Mike Waterson', płytę która ukaże się 4 sierpnia i będzie to pierwsza powszechnie dostępna edycja od czasu ukazania się albumu w 1972 roku. Ponadto, pod nadzorem Davida Suffa (Topic/Fledging) i Marry Waterson (córki Lali), materiał został poddany remasteringowi z oryginalnych taśm matek.


Przedsmakiem tego wydawnictwa jest opublikowany utwór tytułowy.


‘Bright Phoebus’

YouTube


Razem z reedycją oryginalnej płyty, ukaże się także wersja deluxe, przynosząca wcześniej niedostępne 12 utworów z płyty w wersji demo. Wydawnictwo opatrzone będzie oryginalną szatą graficzną z tekstami, a także opisem przygotowanym przez Pete'a Paphidesa.


‘Fine Horseman’

YouTube

 

Tracklista:
CD 1
1. Rubber Band
2. The Scarecrow
3. Fine Horseman
4. Winifer Odd
5. Danny Rose
6. Child Among The Weeds
7. Magical Man
8. Never The Same
9. To Make You Stay
10. Shady Lady
11. Red Wine Promises
12. Bright Phoebus
CD 2 The 1971 Demos
1. Danny Rose
2. Fine Horseman
3. Winifer Odd
4. Child Among The Weeds
5. Magical Man
6. Bright Phoebus
7. Red Wine Promises
8. Song For Thirza
9. The Scarecrow
10. Never The Same
11. One Of Those Days
12. Jack Frost