NADCHODZI DEBIUTANCKI ALBUM SPINNING COIN
NADCHODZI DEBIUTANCKI ALBUM SPINNING COIN
NADCHODZI DEBIUTANCKI ALBUM SPINNING COIN
07.09.2017

NADCHODZI DEBIUTANCKI ALBUM SPINNING COIN

Na przestrzeni trzech lat, po wydaniu dwóch singli i zagraniu niezliczonej ilości koncertów, w tym w ramach supportu dla Teenage Fanclub i Real Estate, pochodzący z Glasgow zespół Spinning Coin, ciężko i z determinacją pracował nad swoją muzyką.


Piękne popowe dźwięki oparte na surowych gitarach, rodzące się z frustracji i eskapizmu, ale także pełne wdzięku i blasku.


Teraz pięcioosobowy zespół zapowiada swój debiutancki album ‘Permo, który 10 listopada ukaże się nakładem należącego do Domino wydawnictwa Geographic Music.


Zapowiedzią płyty jest utwór ‘Sleepless, do którego powstał teledysk.


YouTube


Album został nagrany z Edwynem Collinsem w jego AED Studios oraz ze Stu Evansem w Green Door Studio (będącym nagraniowym centrum nowej fali artystów z Glasgow). ‘Permojest odważnym krokiem przynoszącym proste gesty, wydawać by się mogło, bezwysiłkowo serwowane przez zespół.


W Spinning Coin jest dwóch autorów piosenek: Sean Armstrong i Jack Mellin, którzy próbują znaleźć złoty środek pomiędzy melancholijnymi melodiami Armstronga i pełnymi energii refrenami Mellina.


W czternastu piosenkach na ‘Permoporuszają się po różnych terytoriach, opowiadając historię grupy szukającej eskapizmu pośród społecznego i kulturowego klimatu.


Tracklista: 

1. Raining On Hope Street

2. Tin

3. Money For Breakfast

4. Money Is A Drug

5. Metronome River

6. Magdalene

7. Floating With You

8. Be Free

9. Sides

10. Sleepless

11. Powerful

12. Starry Eyes

13. Running With The World

14. I Feel The Need To Be